Hava Durumu

Sedat Yalçın ikinci proje sunumunu gerçekleştirdi

Yeniden Refah Partisi'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Yalçın, proje sunumunu gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 11:18
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 15:33
Kaynak: Ali KAMUR
Sedat Yalçın ikinci proje sunumunu gerçekleştirdi

Yeniden Refah Partisi'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Yalçın, Almira Hotel'de proje sunumu gerçekleştirdi. İlk toplantıda, Bursa ile ilgili projelerini ve kentsel dönüşüm projelerini vurguladığını belirten Yalçın, projelerini aktarmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Merkezi hükümetin gerçekliği bir yere kadar takip edebileceğini belirten Yalçın, "Gerçekliği en iyi yerel yönetimler bilir. Bugünkü asıl konumuz sosyal politikadır. Temel amacı üç başlıkta özetleyebiliriz. Toplumsal refah, risk gruplarını desteklemek ve sosyal dayanışmayı artırmaktır. Bizim gelenklerimiz ve inançlarımız sosyal dayanışmayı sağlıyor. Sosyal politikaları uygularken eşit uygulamak çok önemlidir. Katılımcılık konusu da bundan sonra geliyor. Vatandaşın karar alma mekanızmalarına ulaşmasını sağlar ve çok değerlidir" dedi.

"KADINLAR HEM EVDE ÇOCUK BAKIP, HEM DE ÜRETİM YAPABİLECEKLER"

Odak noktalarından da bahseden Yalçın, "Gençlerin beklentilerini karşılayacak politikalar, kadınlar özelinde projeler, yaşlı ve emekliler için bakım ve destek paketleri ve çocuklar ile engelliler için stratejiler belirledik. Kadınlar içim kooperatifler, ihracat odaklı bir yaklaşım, makine/teçhizat desteği ve katma değer oluşturacak bir ortam oluşturacağız. Kadınlar hem evde çocuk bakıp, hem de üretim yapabilecekler. Bursa'nın ulaşım problemlerine de olumlu yansıyacak. Çünkü ev, aynı zamanda üretim merkezi olmuş olacak. Tek şartımız BUSMEK'te ciddi bir eğitimden geçmeleri. Buradan büyük bir döviz getirisi bekliyoruz" şeklinde konuştu. Kadınlara refah kartın verileceğini de belirten Yalçın, bir ödül sistemi ile bu projenin çalışacağını ve karşılığında ulaşım gibi konuları ücretsiz sağlayabileceklerini vurguladı.

Kaynak: Ali KAMUR

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.