Hava Durumu

Osmangazi'ye Hamitler Aile Sağlı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu açıldı!

Osmangazi Belediyesi'nin yeni hizmetlerinden olan Hamitler Aile Sağlı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.02.2024 11:25
Haber Güncellenme Tarihi: 29.02.2024 11:56
Kaynak: Haber Merkezi
Osmangazi'ye Hamitler Aile Sağlı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu açıldı!

Osmangazi’nin planlı ve modern gelişim bölgelerinden biri olan Hamitler Mahallesi'ne Osmangazi Belediyesi tarafından kazandırılan Hamitler Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu, bugün Başkan Dündar'ın da katıldığı törenle hizmete açıldı. Teşekkür konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye davet edilen Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan Mandacı, 1 Nisan'dan itibaren güzel projelere devam edileceğini belirterek, teşekkürlerini sundu. Mustafa Çetin ise, bütüm kaliteli sağlık hizmetlerinin düzgün burası gibi düzgün binalarda verildiğini belirterek, hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. 

Osmangazi'ye Hamitler Aile Sağlı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu açıldı!-Bursa Hayat Gazetesi-2

"BAŞKANIMIZ HER DAİM SAHADAYDI"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak ise, "Başkanımız sadece seçim döneminde değil, her daim sahadaydı. Sağlık anlamında en önemli projelerden olan 'evde bakım' hizmetini sağladık. Sosyal belediyecilik anlamında projelerimize devam ediyoruz. Hamitler'de 400 bin nüfusu etkileyen depo sahamız var. İlerleyen dönemde bu saha ortadan kaldırılacak. By proje kapsamında atıkların yüzde 85' i tamamen bertaraf edilecek. Önümüzdeki seneler içerisinde buradaki çöpler tesise gönderilecek. Mustafa başkanımıza da güzel projeleri hayata geçirdiği için teşekkür ederim" dedi. 

Osmangazi'ye Hamitler Aile Sağlı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu açıldı!-Bursa Hayat Gazetesi-3

"50 BİN DAİREYE OTURUM İZNİ VERİLDİ"

Başkan Dündar ise, "Bulunmuş olduğumuz bölge gelişim bölgesidir. Hemen arkamızda Hamitler eski ky merkezi var. 70 bin nüfusa ulaşan bir mahalle ortaya çıktı. 400 bin civarınsa bir nüfus oluştu bu bölgede. 2009'da göreve geldiğimizde planlı yapılaşma başlamıştı. Alt yapı çalışmaları, yolları, parkları ve tesislerini yaparak moderniteyi ortaya çıkarıyoruz. Alt yapının sağlam olması yaşanabilir bir bölge olmasına olanak sağladı. Osmangazi Belediyesi olarak planlı şehirciliği önemsedik. Tarihi doku bizim için önemli ama bununla birlikte modern şehir de önemli. Geçtiğimiz yıl maraş merkezli 11 vilayeti etkileyen deprem sonrasu kentsel dönüşüm akıllara geldi. Biz, bu bölgede yaptığımız çalışmalar ve güvenli konutlar ile 50 bin civarında daireye oturma izni verdik. Şehir kendini yenilerken, kurallar ve kanunlar çerçevesinde yapılıyor" şeklinde konuştu. 

"HEDEFİMİZ GÜZEL BİR OSMANGAZİ'DE SAĞLIKLA YAŞAMAK"

‌Halkın kullandığı tesisler ve parklarla modern yaşamı buraya getiriyoruz. Macera Bursa, Hamitler'e değer kattı. Çiçek bahçemizde 350 bin çiçek var. Özel bir ortamı bizlere yaşatıyor. Hemen arkamızda masal bahçemiz var. Masal karakterlerinin figürleri ile dolu alanı hizmete açtık. Adrenalin Park ve yürüyüş alanları ile farklı bir tesis  çıkmış oldu. Buradaki sağlık merkezimizde güzel bir tesis. 2 bin 200 mt2 lik alan üzerinde bulunuyor. İçerisinde gerekli bütün odalar ve gereçler bulunuyor. Şu an 23 sağlık ocağımız var. 12 tanesini devrettik. Bunların dışında genel manada sağlık hizmeti olarak 5 adet poliklinik açtık. Hedefimiz güzel bir Osmangazi'de sağlıkla yaşamak. İlerleyen dönemde de projelerimiz devam edecek" ifadelerini kullandı.
‌Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek tesis resmen hizmete açılmış oldu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.