Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Osmangazi personeline iş güvenliği eğitimi

Osmangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, personele yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenledi. Belediye personelinin çalışırken nelere dikkat etmeleri konusunda görsel materyaller desteği ile bilgilendirildi.
Haber Giriş Tarihi: 18.01.2022 16:24
https://bursahayat.com.tr/

Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde, iş güvenliği ve iş sağlığı hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında belediye personeli, iş sağlığı ve güvenliği, işçi ve işverenin yasal hak ve sorumlulukları, acil durumlarda yapılması gerekenler, yangın güvenliği, iş güvenliği ekipmanlarının tanıtılması, iş kazaları ve meslek hastalıkları, kaza, yaralanma, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması gibi konularda bilgilendirildi. Slaytlarla desteklenen sunumda iş sağlığı ve iş güvenliğinin iki ayrı konu olduğuna dikkat çeken uzmanlar, kamu veya özel sektör ayrımı olmaksızın bütün çalışanların kanun kapsamına dahil olduğunu söylediler.

İş sağlığı ve güvenliğinde her çalışanın bilmesi gereken en önemli noktanın, sağlık ve güvenlik işaretleri olduğuna değinen uzmanlar, iş kazalarının büyük bölümünün çalışma ortam koşulları,  çalışana yeterli ve uygun eğitim verilmemesi, denetim eksikliği gibi işverenden kaynaklı iş kazalarının yanı sıra, bazı iş kazalarının da çalışanların doğru ekipman kullanmama, dikkatsiz ve tedbirsiz davranışlarından kaynaklı olduğunu vurguladı.  

Eğitimin sonunda İş Sağlığı ve İş Güvenliği uzmanları, belediye çalışanlarının iş kazalarının azaltılmasına yönelik sorularını yanıtladılar.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar