Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Gürsulu öğrenciler taleplerini belediyeye bildirecek

Gürsu Belediyesi’nce, “Öğrencilerimizin yükünü paylaşıyoruz” sloganıyla başlatılan uygulama kapsamında, öğrenciler, oluşturulan broşürde yer alan karekod ve belirtilen web sitesi adresinden ulaşacakları formu doldurarak belediyeye taleplerini bildirebilecek.
Haber Giriş Tarihi: 21.01.2022 16:50
https://bursahayat.com.tr/

Gürsu Belediyesi eğitime yaptığı yatırımların yanında, başlattığı yeni uygulamayla,öğrencilerin beklentilerine göre oluşturacağı yeni hizmetleri hayata geçirecek.

Öğrenciler, Gürsu Belediyesi sosyal medya hesaplarından da duyurulan uygulamanın anlatıldığı veilçedeki tüm okullara dağıtılacak olan broşürdekikarekodla telefondan ya da www.gursu.bel.tr/egitim adresinden ulaşacakları forma her türlü istek ve beklentilerini belirterek Belediye’ye ulaştırma imkanı bulmakta.

 “GELENEKTEN GELECEĞE YETİŞEN NESİLLER”

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini ve kapasitelerini geliştirerek, ülkemizin dijital değişim ve dönüşüm sürecine, değişen eğitim süreçlerine uyum sağlamalarına katkıda bulunmak amacıyla başlattık bu uygulamayı. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın ve gençlerimizin, eski nesillerimizin yetişme alışkanlıklarından farklı olarak, icat çıkaran, dünya gençliğiyle bütünleşmiş, gelenekten geleceğe yönelik bir bakış açısıyla gelişmesi için onlara imkanlar sunmaya çalışıyoruz. Başlattığımız bu uygulamayla, tüm öğrencilerimizin bize taleplerini bildirmelerini bekliyoruz” dedi.

Uygulama kapsamında; “Dijital cafe, e-spor merkezi, YKS kursları, internet desteği, Robotik Kodlama Eğitim Atölyesi (STEAM), kırtasiye desteği, kültür turları, beslenme çantası, gençlik ve çocuk meclisleri, kıyafet desteği, uyuşturucu ile mücadele, spor malzeme desteği, lise sonlara mobil internet paketi, yazılım eğitimleri, futbol-voleybol ligleri, tablet desteği, Eurodesk Avrupa fırsatları, sosyal medya eğitimleri, sıcak ballı süt dağıtımı, drone eğitimleri” konu başlıklarında gelen talepler verilecek hizmetlerle karşılanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar