Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa'da konuştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 09:52
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 17:52
Kaynak: Sümeyye KAYAALTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım toplantısı Nilüfer ilçesindeki TOFAŞ Spor Salonu'nda düzenlendi.

Saatin yaklaşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOFAŞ Spor Salonu'na geldi. Partililer tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlarla selamlaştı. Büyük bir coşkunun hakim olduğu salonda, partililer sık sık sloganlar attı.

Ardından kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BURSA'DA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

"Ülkemizin son dönemde yetiştirdiği en önemli münevverlerden, perspektifler sunabilen, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Alev Alatlı hocamızın henüz yoldayken vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğim Alev Alatlı hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Değerli kardeşlerim Bursa müstesna bir şehirdir. Bursa herşeyden önce kuruluşun şehridir. Bursa'da dikilen çınar fidanı, 3 kıta 7 iklime yayılarak ecdadın asırlarca süren hak, adalet, refah mücadelesine güç ve kuvvet vermiştir. Bursa'dan Edirne'ye, oradan İstanbul'a ve nihayet Ankara'ya uzanan başkentler silsilesinin ilk yıldızını hep kalbimizde taşıdık."

"DURMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ"

Bursa'yı modern bir şehir haline getirmek için büyük bir emek vererek ve bu konuda önemli bir mesafe kat ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Elbette hala eksiklerimiz var, ancak durmadan çalışmaya devam ediyoruz. 31 Mart'ta yapılacak olan Türkiye Yüzyılı yürüyüşünün Bursa'da büyükşehir ve ilçe belediyelerinin desteğiyle daha da hızlanacağına inanıyoruz. Ülkemiz ve şehirlerimiz için vizyon, program ve proje üretmek yerine, sadece AK Parti ve Cumhur İttifakı'nı yenmek için çabalayanları üzülerek izliyoruz. Biz, rakiplerimizle eser ve hizmet konusunda yarışmak istiyoruz. Bu konuda kimseden çekinmiyoruz. Kim bizden daha iyisini yapabileceğini iddia ediyorsa, hodri meydan, çıksın ortaya!" dedi.

CHP'YE SERT TEPKİ

Konuşmasında CHP'ye de sert tepki gösteren Erdoğan, "CHP'de herkes bir köşe kapma derdinde. Kendi arkadaşlarına, müttefiklerine bu kadar hoyratça davrananların şehirlerimize ve oralarda yaşayanlar şefkat göstermesi mümkün mü? Layüsel olmadığımızın, milletimizin gözünün üzerinde bulunduğu şuuruyla kararlarımızı veriyoruz. Belediye başkanlarımızın gözü hep sizin, bizim gözümüz de hep onların üzerinde olacak. Seçim akşamı Türkiye haritasını Cumhur İttifakı'nın renkleriyle boyamaya var mıyız?" ifadelerini kullandı.

"EN BÜYÜK YOLDAŞIMIZ MİLLETİMİZDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Atalarımızın dediği gibi, "Eskiler önce yoldaş, sonra yol derler." Bizim en büyük yoldaşımız milletimizdir. Bu uzun hizmet yolunda yolda kalanlar, yolunu kaybedenler olmuştur, bundan sonra da olacaktır. Önemli olan, ana gövdenin, ana damarın istikametini koruması ve gözünü hedeflerden ayırmamasıdır. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde milletimizle bir kez daha sandıkta buluşacağız. 31 Mart'tan sonraki sandık buluşmamız ise 2028 Mayısında olacak. Dolayısıyla önümüzde ülkemize ve şehirlerimize ilişkin orta ve uzun vadeli programımızı hayata geçirebileceğimiz uzunca bir süre var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmalarının ardından AK Parti Bursa İlçe Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. TIKLA, ÖĞREN

BAŞTAN AKTAŞ SÖZ VERDİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da,“14 Ağustos 2001 tarihinden beri Bursalılar hem size hem bize destek verdiler. 7 Ocak’ta tevdi ettiğiniz Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladınız. Bugün 17 ilçe belediye başkan adayı ile birlikte bu emaneti 18-0 olarak iade etmeye söz veriyoruz.” dedi.

“Sizden aldığımız güçle Bursa'mızda ulaşımda, sağlıkta, eğitimde gerçekten Cumhuriyet tarihinde yapılmayanları 20 yılda yaptık.” Diyerek sözlerini sürdüren Başkan Aktaş, bundan sonraki süreçte aynı destekle daha fazlasını yapacağız ifadelerini kullandı.

"DURMAK YOK, YOLA DEVAM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan salona gelmeden önce AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan bir konuşma gerçekleştirdi. 

Başkan Gürkan, “Türkiye yüzyılının mimarı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştireceğimiz aday tanıtım toplantımıza hoşgeldiniz. AK belediyeciliğin AK yüzü Bursa. Şimdi buradan herkese sesleniyoruz, ana kademlerimizle, belediye başka adaylarımızla, tüm teşkilatlarımızla durmadan çalışacağız. Milletimizle el ele, omuz omuza yeni destanlar yazmaya devam edeceğiz. İlmek ilmek örerek görevimizi yerine getireceğiz. Durmadan, usanmadan bu şehir için projeleri bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bursa’yı hizmetten marhum etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ortak akıl ve ortak hareketle yapacağız. Çünkü Bursa biliyor gerçek belediyecilik, AK Parti belediyeciliğidir. Onun için diyoruz ki, durmak yok yola devam. Muhalefeti de kendi bizans oyunlarıyla baş başa bırakacak, biz kendi asıl gündemimize zaman ayıracağız. Bugüne kadar başardıklarımız, geleceğin sadece başlangıcı olacak. “ dedi.

PROGRAMIN DETAYLARI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün (2 Şubat) Bursa'da gerçekleştireceği programının detayları da belli oldu. 

AK Parti Bursa İl Başkanlığının açıkladığı porgram şöyle;

Tarih    : 2 ŞUBAT 2024 CUMA

Saat:  14:00    Tofaş Kapalı Spor Salonu / Nilüfer

Saat:  16:30    Merinos AKKM Fuaye Alanı

BURSARAY'DAN AÇIKLAMA! ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

Burulaş tarafından yapılan açıklamaya göre yarın BursaRay seferleri saat 13:00-18:00 arasında ücretsiz olacak. 

Burulaş ayrıca AK Parti aday tanıtım toplantısının yapılacağı TOFAŞ Spor Salonuna yarın saat 12:00 itibarıyla Nilüfer metrosundan ücretsiz ulaşım sağlanacağını duyurdu.

Kaynak: Sümeyye KAYAALTI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.