Hava Durumu

CHP Lideri Özgür Özel Bursa’da konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel bugün Bursa Belediye Başkan Adayları tanıtım programında konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 29.02.2024 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 29.02.2024 16:16
Kaynak: Haber Merkezi
CHP Lideri Özgür Özel Bursa’da konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel bugün, Bursa'yı ziyaret ediyor. Özel, Bursa ziyaretinin ilk ayağında Bursa Çözüm Toplantısı ve Belediye Başkanları Aday Tanıtımı toplantısına katılım gösterdi.

CHP BURSA İL BAŞKANI NİHAT YEŞİLTAŞ: "BİRLİKTE KAZANACAĞIZ"

Programın açılışından önce kısa bir dana gösterisi sunuldu. Açılış konuşmasını gerçekleşyiren CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, "Aylardır CHP örgütü olarak mahalle mahalle gezerek, sosyal belediyeciliği kamuoyuna anlatıyoruz. Sosyal demokrat anlayışın Bursa'da neleri değiştireceğini anlatıyoruz. Açıklayacağımız projeler, ihtiyaçlar doğrultusunda yoğun bir çalışma ve emeğin karşılığında ortata çıkmıştır.

Bizler sorunlar ve çözümleri iyi bildiğimiz gibi, sorunların kaynağını da iyi biliyoruz. Bursa, verdiği sözleri tutmamış, trafiği arap saçına döndürmüş, yeşil Bursa'yı betona dönüştürmüş bir belediyeciliği hak etmiyor. '30 Ağustos halkı ilgilendiren bir bayram değildir' diyen belediye başkanını bu kent haketmiyor. Bursalı hemşehrilerimiz doğru yolda birleşerek Mustafa Bozbey'i belediye başkanı yapacaktır.  Emekliler, iş bulamaya"n gençler, güneş yüzü görmeyen emekçiler birleşecek ve aydınlık bir Bursa kuracak. Millet kazanacak, Bursa kazanacak. Sizlerin oyları CHP örgütlerine emanettir. Oylarınızı çaldıramayacağız. Gelin Bursa'yı saltanat düşkünlerinin elinden kurtaralım. Herkesin kendini huzurlu ve güvende hissettiği bir Bursa için geliyoruz. Bizim sevdamız Bursa, bizim sevdamız Türkiye sevdasıdır. Kazanacağız, kazanacağız, birlikte kazanacağız ve yarınları birlikte kuracağız' şeklinde konuştu.

"BÜTÜN PROJELERİMİZ VE ÇÖZÜMLERİMİZ HAZIR"

Herkesi selamlayarak kürsüye çıkan Bursa Büyükşehir Bursa Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ise, "Kaç kez büyük salonları istediysek dolu dediler. Hiç merak etmeyin biz bu ayrımcılığı asla yapmayacağız.

Bugün buraya gelirken şükrettim. Aile, dostlarıma ve bu güzel şehrime. Dağı yeşil, denizi mavi, havası temiz, yolları ferah ve evleri sıra sıra sağlam bir şehir hayal ettim. Akılla, planla, hepbirlikte çalışmak gerek. Bunun için buradayım. Biliyorum sizde istiyorsunuz. Ne yapacağımızı ve nasıl yapacağımızı mersk ediyorsunuz. Bütün projelerimiz ve çözümlerimiz hazır" diye konuştu.

"BURSA'NIN SOKAĞA ATACAK PARASI YOK"

"Bir insanın en önemli projesi geçmişte yaptıklarıdır" diyerek konuşmasına devam eden Bozbey, "Kentimiz hala 1998 yılından kalma çevre planı ile devam ediyor. Bursa bu sırada yarı yarıya büyüdü. Trafik ne olacak diyoruz 'mega projelerimiz' var diyorlar. Bursa'nın sokağa atacak parası yok. Bizim akıllı, planlı ve uygulanabilir projelerimiz var. Bizim hedefimiz, öncelikle soso-ekonomik düzeyi, eğitimi ve sağlıkta da atılımlar yapıp, Bursa'nın kaybettiğini yerine koymaktır. Bulduğunuz her yere kendi resminizi asacağınıza bir durup düşünseydiniz, Bursa bu hale düşmezdi. Değişen ve dönüşen teknoloji çağında, zamanın ruhunu yakalayacağız. Kentimizde herkese ulaşabilecek ağları ve kimseyi dışlamayacak bağları kuracağız" dedi. 

"KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİL, RANTSAL DÖNÜŞÜM"

Projelerine değinen Bozbey, "Yıl olmuş 2024, kentimizde hala metro, metrobğs ve şehir hatları vapurları yok. Biz bunları hayata geçireceğiz. Dağımız, denizimiz ve insan gücümüz buna uygun. İvedilikle bir planlama ajansı kuracağız ve Bursa Akademik Kurulu'nu hayata geçireceğiz. Katılımcı bir süreçte önerilerle, plan projelerin hazırlanıp uygylanmasını sağlayarak Bursa'nın anayasasını hazırlayacağız. Tüm ilçelerimizde kentsel dönüşümü başlatacağız. İnşaat, proje ve sözleşmelerden, evlerin teslimine kadar belediye olarak vatandaşlarımızın yanında olacağız. Depreme dayanıksız, iki katlı evleri yıkıp yerine 10 katlı binaları yıkmak kentsel dönüşğm değil, rantsal dönüşümdür. Yeniden yeşil Bursa için yapacağımız çalışmalarla Türkiye'ye örnek olup, 1 milyon ağaç dikeceğiz" ifadelerini kullandı.

CHP LİDERİ ÖZEL: "BÜYÜK BİR ZAFERİN AREFESİNDEYİZ"

Kürsüye davet edilen Özgür Özel, "Verimli toprakları, havası ve doğasıyla ülkemizin birtanesi Bursa'dayım. Kendi memleketim Bursa'dayım. Maalesef ihmal edilmiş, yeşil rengi Cumhur İttifakı'nın koyu gri rengiyle üzerine çöktüğü, kadınları ürkmüş ve işssizlipin alıp gittiği ve artık yeter diyen bir Bursa'dayım. Mustafa Bozbey geldi ve nerede kalmıştık dedi. Manisa'dan sonra belki de en çok zaman geçirdiğim şehirdir Bursa.

Haftasonu şehir içinde bir yere gidilirse CHP'nin yönettiği ilçelere gidildiğini biliyorum. Görüyorum ki bütün Bursa, Cumhuriyet Halk Partisi'ni hakediyor. Yarım kalam hikayenin tamamlanması ve şarkının yarım kalmaması için yapılanları görüyorum. Anketlere bakıyorum, keyifleniyorum. Bursa bizi bekliyor. Büyük bir zaferin arefesindeyiz. Bursalı kadınlara söz olsun. Belediyeyi aldıktan sonra gelecek seçimde çok daha faxla kadın adayla karşınızda olacağız. Herkesi CHP içerisinde yer almaya ve siyasete girmeye davet ediyorum" şeklinde konuştu.

SİNAN ATEŞ VURGUSU

Sinan Ateş'e de Bursa'da olunca Sinan Ateş'i anmadan olmaz. Çok farklı dünya görüşlerinin insanlarıydık. Sinan Ateş'i Ankara'nın orta yerinde katlettiler. O günden bugüne takip ettik. Hem aile hem de davayla ilgilendik. Ama ülkemizdeki ve Bursa'nın da üzerine düşen o kirli ittifak, olayı araştıran savcıyı tehdit ettiler. Bir başkasına rapor aldırdılar. Siyasilere uzanan davayı ört bas etmeye çalıştılar. Onun da hesabını sormak boynumuzun borcu olsun" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.