Hava Durumu

Bursa su kesintisi | O ilçede oturanlar dikkat

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde su kesintisi yapılacak. Peki, su kesintisi hangi tarihler aralığında yapılacak? İşte detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 22.01.2024 13:47
Haber Güncellenme Tarihi: 22.01.2024 13:47
Kaynak: Haber Merkezi
Bursa su kesintisi |  O ilçede oturanlar dikkat

Bursa su kesintisi | Bursa'da uzun süreli su kesintisi | O ilçede oturanlar dikkat  merak edilerek araştırılıyor. Arama motorları üzerinden yapılan araştırmanın ardından, "Bursa su kesintisi | Bursa'da uzun süreli su kesintisi | O ilçede oturanlar dikkat " sorusuna yanıt bulundu. İşte detaylar...

Buna göre, Bursa'nın Osmangazi ilçesi Demirtaş Sakarya Mahallesi  ve civarında  23.01.2024 tarihinde   09.00 - 18.00 saatleri arasında su kesintisi yapılacak.

KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

BUSKİ Genel Müdürlüğümüz İçmesuyu Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Osmangazi İlçesi Demirtaş Sakarya Mahallesi  ve civarında  23.01.2024 tarihinde   09.00 - 18.00 saatleri arasında su kesintisi yapılacaktır. Tedbirli olunması rica olunur.

*SU KESİNTİSİ BİLGİLERİNİ HANGİ YOLLARLA ÖĞRENEBİLİRİM?

444 5 185, 185 veya www.buski.gov.tr adresinde bulunan "Su Kesintileri" ve "Çalışmalar" başlıkları altından öğrenebilirsiniz.

*ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ İNDİRİMİNDEN YARARLANMAK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

“Uludağ Üniversitesi” , “Bursa Teknik Üniversitesi” “Mudanya Üniversitesi” öğrencisi olmak ve kişinin ikametinin aboneliğin bulunduğu adreste olması koşuluyla;

*Kimlik

*Öğrenci Belgesi

*Yerleşim Yerinde Oturanlar Belgesi (Öğrencinin, ailesiyle birlikte yaşamadığını, abone olacağı yerde sadece öğrencilerin yaşadığı evlerde ikamet ettiğini gösterir belge) 

*Tapu (Mal Sahibi ise)

*Kira Kontratı (Kiracı ise)

*Deprem Sigortası Poliçe Numarası

*Abone Numarası (Abonelik var ise)

ile müracaat edildiği takdirde abonelik verilip faturalarda %50 indirim uygulanmaktadır.

Not! Abonelik öğrencinin adınaysa sadece öğrenci belgesiyle öğrenci indiriminden yararlanılabilmektedir.

GECİKME CEZALARI NASIL UYGULANIR?

21 Temmuz 2022 tarih ve 31899 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Amme Alacakları İçin Uygulanacak Gecikme Zammı Oranının Yeniden Belirlenmesine İlişkin Karar” a istinaden, BUSKİ Yönetim Kurulu’nun 26.07.2022 tarih ve 574 sayılı Kararı gereğince, borçlarını süresi içinde ödemeyen abonelere son ödeme tarihini takip eden günden itibaren, her ay için ayrı ayrı olmak üzere ödeyecekleri (KDV Dahil) fatura bedeli üzerinden %3,50 oranında gecikme zammı uygulanmaktadır.

BUSKİ SU FATURASI 1 KADEME 2 KADEME NEDİR?

Daha önce 12 metreküpe kadar şehir tarifesinin dörtte biri, 13-20 metreküp arası şehir tarifesinin 1. kademesi kadar ve 21 metreküp ve üzeri ise şehir tarifesi 2. kademesinden fiyatlandırılan kırsal mahalle ve yerleşim alanları için yeni düzenlemeye gidildi. Yeni düzenleme ile 12 metreküpe kadar olan tüketim yine şehir tarifesinin dörtte biri fiyatlandırmadan devam edecek. Kırsalda 13-20 metreküp olan ikinci kademe fiyatlandırma aralığı 13-30 metreküpe, 21 metreküp ve üzeri olan üçüncü kademe ise 31 metreküp ve üzeri olarak düzenlendi. Kırsaldaki ikinci kademinin 13-20’den, 13-30’a çıkarılmasıyla vatandaşlar ilave 10 metreküp suyu önceki fiyatlandırmaya göre daha ekonomik kullanmış olacak.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.