Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

“Bursa fuarcılıktan daha çok pay almalı”

Network Fuarcılık tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi fuar alanında gerçekleştirilecek olan fuarların tarihleri belli oldu. Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, "Bursa fuarcılıktan daha çok pay almalı." dedi.
Haber Giriş Tarihi: 21.01.2022 13:28
https://bursahayat.com.tr/

Network Fuarcılık 2022 yılında ikisi ayakkabı ve deri ürünleri, 1’i gıda, 1’i turizm ve 1’i de kozmetik ve güzellik ile ilgili 5 fuarda sektör bileşenlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Network Fuarcılık tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi fuar alanında gerçekleştirilecek olan fuarların tarihleri belli oldu. BURSAF 6. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarının 23-26 Mart 2022 tarihinde, BURSAF 7. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarının 7-10 Eylül 2022 tarihinde, TURFOOD 4. Gıda Fuarının 15-17 Eylül 2022 tarihinde, BUTUR 3. Turizm Fuarının 29 Eylül-1 Ekim 2022 tarihinde ve BUCOS 3. Kozmetik ve Güzellik Fuarının 3-6 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

“BURSA, BÖLGE VE ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, “2018 yılından bu yana 8 farklı sektörde 16 fuar gerçekleştirdik. 2022 yılında da 5 fuar ile Bursa, Bölge ve ülke ekonomisine katkı vermeye devam edeceğiz. Bursa, Türkiye ekonomisine katkı veren en büyük şehirlerden bir tanesi olmasına rağmen, TOBB Fuar Takvimine göre 2021 yılında Bursa’da sadece 13 fuar yapılmış olması yeterli değil. Bursa’da daha fazla fuar düzenlenmeli, Bursa fuarcılıktan daha çok pay almalı. Biz de bunun için gayret gösteriyoruz” dedi.

“FUARCILIK BİRÇOK SEKTÖRE KATKI SAĞLIYOR”

Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, fuarcılığın önemine vurgu yaparken de şunları söyledi; “Fuarcılık sektörü iç  ticaret ve ihracatın artmasının yanı sıra konaklamalar nedeniyle otel sektörüne, yeme içme nedeniyle restoran sektörüne, bölgenin turizminin gelişmesine, özel stand kurulumları nedeniyle mimarlık sektörüne, bilgi işlem alt yapı sektörüne, afiş, broşür, duyurular nedeniyle reklamcılık sektörüne, taşımacılık sektörüne ve daha bir çok sektöre katkı sağlamaktadır. Bu yüzden özellikle Bursa firmalarımızın ve sektörün önde gelenlerinin ve ilgili kurum ve derneklerin fuarcılık sektörüne daha fazla sahip çıkmalarını ve tüm fuarlara destek olmalarını istiyorum.” 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar