Hava Durumu

Bursa'da Edu Vista Dil Okulu açıldı!

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bireylerin daha kolay ve eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmesini hedefleyerek kurulan Edu Vista Dil Okulu açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 16:30
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 16:30
Kaynak: Onur KIZILKAYA
Bursa'da Edu Vista Dil Okulu açıldı!

Klasikleşmiş eğitim modelinin dışına çıkan ve bireylerin daha kolay, eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmelerini hedefleyerek kurulan Edu Vista Dil Okulu’nun açılışını gerçekleştiren girişimci Büşra Önder ve Sıla Taşkın, açıklamalarda bulundu.

20 yıldır arkadaş olduklarını belirten Önder ve Taşkın, amaçlarının İngilizceyi doğal yollarla öğretip, bireylere özgüven sağlamak olduğunu vurguladı. Kişilerin daha iyi bir gelecek için İngilizce öğrenmesi gerektiğinin altını çizen Büşra Önder, "İnsanların kişisel gelişimini sağlaması amacıyla çıktığımız bu yola, İngilizce ile başladık. Çünkü bizim en iyi bildiğimiz, en güçlü olduğumuz taraf bu. Buradaki temel amacımız kaliteli bir eğitim vermek ve özellikle gençlerin gelişimini sağlamak. Sadece eğitim kısmıyla değil, işçi ve işvereni de bir araya getirip, bireylerin geleceği adına önemli adımlar atmayı hedefliyoruz" dedi.

Kendi İngilizce öğrenme serüveninde sosyalleşme konusunda problemler yaşadığını belirten Önder, kurumun içerisinde doğal ortamlar oluşturup, bireylere İngilizce konuşarak sosyalleşme fırsatları sunulacağını söyledi.  

“NET BİR EĞİTİM MODELİ İLE İNGİLİZCE ÖĞRETECEĞİZ”

Dil bilimci olduğunu ve 12 yıldır aktif olarak İngilizce öğretmenliği yaptığını vurgulayan Sıla Taşkın ise, "Biz burayı günümüzde verilen eğitim modeline dayanamayarak açtık. İngilizce öğretilirken, kişilerin bilişine ve beyin sistemine göre ayarlanması gerekiyor. Herkese aynı metotla öğretemezsiniz. Çoğu öğretmen, bu problemi görmezden gelip antik ve teorik öğretim vermeye devam ediyor. Bu durum, kişilerin İngilizceden soğumasına ve ön yargı ile yaklaşmasına sebep oluyor. Halbuki İngilizce öğrenmesi çok kolay bir dil. Mesela 'future tense' diye bir şey yok. Fakat hala daha bu konular karmaşık ve yanlış bir şekilde aktarılmaya devam ediyor. İnsanların umutlarını ve hayallerini çalıyorlar. Aylarca belli kurumlardan ders alıp, İngilizce mülakatlarda konuşamayan bireyler var. Biz bu durumu ortadan kaldırıp, insanlara net bir eğitim modeli ile İngilizce öğreteceğiz" ifadelerini kullandı.  

Şu an kurumda üniversiteden mezun olmuş ve kariyerlerinde ileri seviyeye gitmek isteyen yetişkin bireylere eğitim verildiğini sözlerine ekleyen Taşkın, ilerleyen dönemde küçük yaş gruplarını da bünyelerine katacaklarını vurguladı.

NE TÜR ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK? 

Vizyonlarına ve düzenleyecekleri etkinlere de değinen Taşkın, "Genel olarak speaking (konuşma) derslerimiz var. Ayrı olarak doğal konuşma ortamları da yaratmak istiyoruz. Her hafta bir etkinlik düzenleyerek, İngilizce konuşmayı pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Örneğin, bir dövmeci getirip, suni derinin üzerine dövme yaptırıyoruz. Dövmeci komutları Türkçe veriyor ama onun dışında odadaki herkes İngilizce konuşuyor. Bu durum, İngilizcedeki basit gramerin matematiğini, bireylerin daha rahat anlamasını sağlıyor" dedi.

 Yemek yapma, seramik ve oyun geceleri gibi etkinlikler düzenleneceğini de sözlerine ekleyen Taşın, hedefledikleri eğitim modeli ile kişilerin yabancı dil öğrenme konusundaki ön yargılarını kıracaklarını belirtti.

Kaynak: Onur KIZILKAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.