Hava Durumu

Bursa AB Bilgi Merkezi'nden etkileyici etkinlik!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)bünyesinde faaliyet gösteren Bursa AB Bilgi Merkezi, 2023 yılında hızla gelişen ve birçok sektörü etkileyen Blockchain teknolojilerine odaklanan önemli bir etkinliğe imza attı.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2024 14:34
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2024 14:34
Kaynak: İHA
Bursa AB Bilgi Merkezi'nden etkileyici etkinlik!

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun finansal desteği ile uygulanmakta olan, Türkiye’de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın desteklenmesi projesi kapsamında 1997 yılından bu yana BTSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Bursa AB Bilgi Merkezi farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Bursa AB Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen ‘Blockchain Teknolojilerinin Endüstriyel Kullanımı’ programı BTSO Ana Hizmet Binası’nda düzenlendi. Programın açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Batmaz, dünyanın tarihinde hiç olmadığı kadar büyük bir hızla dönüştüğünü söyledi. Bu süreçte ekonominin de kabuk değiştirdiğini kaydeden Batmaz, “Teknolojik devrimlerin en önemli özelliği çok hızlı bir şekilde gerçekleşme eğilimidir. İnternet kullanımı bunun en çarpıcı örneğidir” dedi.

Bursa AB Bilgi Merkezi'nden etkileyici etkinlik!-Bursa Hayat Gazetesi-2

Son 22 yıldır Avrupa Birliği fonlu araştırma ve geliştirme projeleri yaptıklarını belirten TAGES CEO’su Leyla Arsan, AB’nin Blockchain teknolojiyle alakalı yürüttüğü bir AR-GE fonu olduğunu belirtti. Arsan sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“AB’nin en önemli iki başlığı var. Bunlardan birini regülasyonlar, standartlar diğerini ise etki oluşturmaktadır. Topluma fayda sağlayacak, etki oluşturacak ve herkesin aynı düzeyde gelişimini sağlayacak şekilde standartlar, regülasyonlar geliştirerek Blockchain ile ilgili projeler geliştiriliyor. Bu hedef doğrultusunda müthiş bir AR GE ve inovasyon fonu var.”

Bursa AB Bilgi Merkezi'nden etkileyici etkinlik!-Bursa Hayat Gazetesi-3

Program, sunumların ardından soru cevap bölümüyle birlikte sona erdi.

Bursa AB Bilgi Merkezi'nden etkileyici etkinlik!-Bursa Hayat Gazetesi-4

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.