Hava Durumu

Başkan Aydın sözünü tuttu!

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye başladı. Başkan Aydın, mazbatayı aldığının 55’nci gününde ikinci  yatırımı olan Ayça Azak Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kreşi’nin temelini attı.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 16:27
Kaynak: Haber Merkezi
Başkan Aydın sözünü tuttu!

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Osmangazi ilçesini karış karış gezip sorunları yerinde tespit eden Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, hizmet bekleyen mahallelerde yatırımlara başladı. Hamitler Mahallesinin eksiği olan Ayça Azak Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kreşi adı altında faaliyete geçecek kreşin temeli törenle atıldı.

Başkan Aydın sözünü tuttu! Bursa Hayat Gazetesi -2

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen temel atma törenine; CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden sorumlu Genel Müdür Gökhan Zeybek, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Aydın sözünü tuttu! Bursa Hayat Gazetesi -3

Temel atma töreninde konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, şu ifadeleri kullandı: 

“Azak ailesine gidip projemizi anlattığımızda sağ olsunlar hiç ikiletmeden daha konuyu anlatır anlatmaz her türlü desteği vereceğini ifade etti ve bugün temel atma töreninde neredeyse inşaatın yarısı bitmek üzere. Rahmetli kızımız Ayça Azak’ın cenaze törenine katılmıştım. Mekanı cennet olsun, nurlar içinde yatsın. İnşallah ismi burada yaşayacak. Hayırsever annesi, babası onu ölümsüzleştirdiler. Buraya her gelen çocuk onun ismiyle kuracağı güzel bir gelecekte katkı sağlayacak. O yüzden kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün mazbata alışımızın elli beşinci günü. Beş Nisan'da mazbata aldık. Kırk sekizinci gününde geçen hafta Çirişhane’de ‘Çirişhane Spor Kulübü lokali ile ilk  temeli attık..Bugün ikinci temeli atıyoruz. Bir dahaki hafta halk lokantalarının ilkinin açılışını yapacağız. Daha sonra Nasrettin Hoca Parkı var. Sonra Hamitlerde kadınlara ücretsiz bir jimnastik salonu açılışı yapacağız. Daha sonra altı yedi tane daha kreşimiz var. Ondan sonra. Bağlarbaşı'nda inşallah bir aksilik olmazsa kız öğrenci yurdunun temelini atacağız. Yani seçimden önce söz verdiğimiz gibi icraatlarımızla Osmangazi'mize, Bursa'mıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Hep birlikte sizlerin katkısıyla. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum”

Böyle bir etkinlikte olduğu için onur duyduğunu ifade ederek sözlerine başlayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu şu şekilde sürdürdü: 

“Erkan Başkanımız gerçekten çok kısa zamanda çok önemli işlere imza atıyor. Biz de gururla takip ediyoruz kendisini. Sosyal demokrat bir anlayışla istiyoruz ki her çocuk nasıl bir ailede doğmuş olursa olsun her türlü imkana, eğitime, sağlığa, oyun alanlarına, yetişme alanlarına, gıdaya. erişebilsin. Ve her çocuk eşit imkanlara, eşit fırsatlara sahip olabilsin. Bu anlamda da sosyal devletin nasıl bir yükümlülüğü varsa belediyelerimiz de aynı sorumluluk duygusuyla hareket ediyor ve çocuklarımıza, kadınlara, dezavantajlı kesimlere her türlü imkanları sunmaya çalışıyorlar. Burada Ayça kızımızın anısı yaşayacak. Bu yüzden hem Azak ailesine Hem de  Erkan Başkan'a çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden sorumlu Genel Müdür Gökhan Zeybek, İnşaatın temelinin bittiğini vurgulayarak, “İnşaatın temelli bitmiş. Kat betonuna gelmiş sıra, Hemen hızlı bir biçimiyle baktım. Metreye sıktıkları. Çok yüksek sekiz santimin altında. Dirençli kentlerin istediği bütün riskleri ortadan kaldırmış bir yapı izlenimi veriyor. Kalıplar son derece uygun.  Hamitler Mahallesi Bursa'nın en büyük mahallesi buradaki yaşayan çocuklarımızın Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni belediyecilik anlayışında rekabet edebilmesi için, kalkınmacı ve üretim yanlısı bir belediyecilik hizmetinin hayata geçebilmesi için çocuklarımızın eğitilmesinin son derece önemli olduğunun altını çizmek gerekiyor. Artık eğitim altı yaşından sonra ilköğretim okullarında neredeyse anne karnı başlıyor. hem gündüz bakım evi hem kreşle birlikte artık çocuklarımız yeni dünyada dijitalleşmeye, çağın istediği ARGE çalışmalarını yürütecek olan nitelikli beyinlere dönüşmeye uygun olarak gelişecekler ve biz bütün dünyayla Türk milleti olarak bu büyük necip milletin gençleri rekabet edeceklerse üç yaşından itibaren mutlak eğitimden faydalanacaklar. Azak ailesi tarafından merhum evlatları adına yapılan bu bağış dolayısıyla şükranlarımı Sayın Genel Başkanımıza sevgi ve selamlarını kendilerine iletiyorum. Yine Osmangazi Belediye Başkanımızın çok kısa süre içinde yedi tane daha kreşi Osmangazi halkının hizmetine sunmasıyla birlikte toplumun dikey hareketliliğinde. En önemli unsur olan eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanabilmesi ve özellikle de yoksul, emekçi, çalışan, dar gelirli ailelerin çocuklarının kreşlerden aldığı eğitimlerle yaşama diğer çocuklarla birlikte eşit bir biçimde başlıyor olmalarının son derece değerli olduğunu düşünüyorum. Biz kendisiyle parlamentoda görev yaparken çok çalışkan olduğunu biliyorduk ama belediye başkanlığının ikinci ayında da sayın belediye başkanımız ve birlikte çalıştığı belediye meclis üyesi ve çalışma ekibiyle birlikte çok hızlı bir aksiyon aldığını görüyorum. Bundan da gurur duyuyorum. Bizim üretim, refah ve kalkınma belediyeciliğimizin tam da istediği yönetim anlayışı bu. Hem sivil toplumla, hayırseverlerle, bağışçılarla iş birliğini geliştireceğiz. Hem de süreçleri katılımcı bir demokratik anlayışla yürüteceğiz. O nedenle bir kez daha Azak  ailesine şükranlarımı sunuyorum. Evlatlarına tekrardan Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.