Hava Durumu

Bakan Işıkhan Bursa'da!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2024 10:24
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 11:45
Kaynak: Haber Merkezi
Bakan Işıkhan Bursa'da!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Bursa ziyaretinin ilk ayağında bugün Merinos AKKM Yıldırım Bayezid Salonu'nda Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi. Programa Bakan Işıkhan'ın yanında, Vali Mahmut Demirtaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ta katılım gösterdi. Başkan Aktaş döneminde hayata geçirilen projelerin kısa bir tanıtım filmi gösterilden sonra, programın selamlama konuşmalarına geçildi. 

Bakan Işıkhan Bursa'da!-Bursa Hayat Gazetesi-2

"BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZDEN MUTLULUK DUYUYORUM"

Kürsüye davet edilen Başkan Aktaş, "Bursa gerçekten dinamik bir şehir. Yaklaşık 3 milyon 417 bin nüfuslu çok önemli bir yerleşim yeri. Bursa bir sanayi şehri. Gururumuz TOGG'un üretim yeri. Ama bunların yanında 5 farklı medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle önemli bir turizm yeri. Tabii tarımı da unutmamak lazım. Tarımsal potansiyelimiz her gün artıyor. Total ihracat içerisinde yoğun bir rakamımız yok ama her geçen gün yükseliyoruz. Belediye olarak çok ciddi sosyal yardımlar yapıyor ve esnafa dokunuyoruz."

Bakan Işıkhan Bursa'da!-Bursa Hayat Gazetesi-3"En son 50 bin sosyal destek çekimizi bu akşam teslim edeceğiz. Özellikle tarımsal alanda istatistikler olarak yükselmemizin sebebi fidan desteğidir. Batmak üzere olan kooperatiflere ve üreticilere ciddi desteklerde bulunuyoruz. Bu 5 yıllık süreçte birçok kötü olay yaşamış olsakta, güçlü birlik ve beraberlikle ilerlemekten mutluluk duyuyorum. Asrın felaketi için birçok yardımda bulunarak bizzat kendim de orada bulundum. Yerel seçim sürecindeyiz ve destekleriniz çok önemli" dedi. 

Bakan Işıkhan Bursa'da!-Bursa Hayat Gazetesi-4

"HER YIL YÜZDE 5.5 BÜYÜYORUZ"

Vali Mahmut Demirtaş ise, "Zor zamanlarda milletimizin ortak bir alanda kenetlenerek, devletimizim yanında olduğunuzu her zaman gösterdiniz. Tüm zorluk ve engebelere rağmen, son 22 yıldaki kazanımların hepsi birlik ve beraberlikle gerçekleştirilmiştir. Her yıl ortalama yüzde 5.5 olarak büyüyoruz. Bugün tarımsla hasılamızla dünyada 7'nci, Avrupa'da ise 1'nciyiz. Ülkemizi ileriye taşımak için emek veren tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Bizlere düşen görev daha çok çalışmaktır. Bu anlamda programın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu. 

Bakan Işıkhan Bursa'da!-Bursa Hayat Gazetesi-5

"SİZLERLE UYUMLU HAREKET ETMEYE ÖZEN GÖSTERİYORUZ"

Bakan Işıkhan ise, "Sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum. Gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda önemli fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. Bu toplantılarda ülkemiz için daha fazla ne yapabilir gibi soruların cevabını arıyoruz. Ülkemizin her bir noktasına hizmetlerimizi götürmeye çalışıyoruz. Bakanlığımız olarak tüm birimlerimiz ile birlikte kıymetli vatandaşlarımızı dinliyoruz. Üretime, istihdama ve kalkınmak isteyenlere destek oluyoruz. Önümüzdeki ay açıklanacak verilerle inşallah çok güzel şeyler göreceğiz.   15 binden fazla kadını İŞKUR ile işe kavuşturduk. Bu durumu çok önemsiyoruz. Bu durum, ülkemizin istikrarlı büyümesinin yansımasıdır. İlkeli, tarafsız ve adil yürüttüğümüz çalışmalar, ülke ekonomimize çok kıymetli katkılar sunuyor. Bizler hükümet olarak daima sizlerle uyumlu olarak hareket etmeye özen gösteriyoruz. Sizlere maksimum desteği vermeye gayret ediyoruz. Bu hedef her şeyin en iyisi ve en güzeline layık olan Bursa'yı bir çekim merkezine dönüştürmemizi sağlayacak. Bursa'nın gerçek potansiyelini ortaya çıkarmalıyız" diye konuştu.

"BURSA AK PARTİ'YE DESTEK VERMİŞ VE MEMNUN OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR"

Seçime de değinen Bakan Işıkhan, "31 Mart seçimleri.çok büyük önem arz ediyor. Türkiye yüzyılı için seçim beyannamemizi açıkladık. 2004'ten beri ülkemizde belediyecilik destanı yazıyoruz. Mahrum kalmış her şehrimize AK Parti belediye başkanları tarafından hizmet gitmiştir. Bursa bu noktada AK Parti'ye destek vermiş ve memnun olduğunu da göstermiştir. Alinur Aktaş'a inanıyoruz ki 31 Mart'ta da ipi göğüsleyecek. Bursa, belediyeciliğin de en iyisine layıktır. Bu anlayışla bugün ülkemizin en yaşanabilir şehirlerinden biri haline gelmiştir. Bursa AK belediyecilik ile birlikte ülkemizdeki önemli bir nokta haline gelmiştir. Bursa'nın tarihine, doğasına ve havasına sahip çıkıp, ileriye götürecek olan AK belediyeciliktir. Sizlerle birlikte el ele verip ülkemizi ileriye götürmeye odaklanmış durumdayız. Nazik ev sahipliğiniz içim teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.