Kurt kocayınca kuzunun maskarası olurmuş

Nagihan Er 25 Mart 2020 Çarşamba, 06:00

Zıvanadan çıktık artık.Her şeyin bir sınırı vardır. Tamam güldük, eğlendik, söylendik, kızdık bitti.

Bitmeliydi.

Bundan sonrası artık cıvıklık, hadsizlik, kendini bilmezlik...

Öyle de oldu. Bi sınırımız yok yahu. Haddimizi duracağımız yeri bir türlü bilemiyoruz. Her seferinde nasıl oluyorsa bi şekilde unutuluyor saygı ve sevgi çerçevesi.

Zaten şimdiki gençlerin hamuruna kotlanmamış bu iki olmazsa olmaz. E haliyle her yaptıkları (yaptığımız) sınırsız oluyor. Bi artık duracağımız yeri bilelim.

Üslubumuzu şöyle bir elden geçirelim. Bi dönüp bakalım kendimize tavirlarimiza.

Tamam salgın var, tamam onları düşünüyoruz güya.

Valla kusura bakmayın artık güya ya döndük. Edepsizliğimizin eline su dökülmüyor masaallah.

Bu ne tavırdır allah aşkına.

Otobüse alınmayanlar üzerine ağ atılanlar su dolu balonlarla dede avlamalar(!)

Laflara bak! Dede avı yapıyorlarmış dışarıda.

Oyun mu bu yaşadıklarımız bizim benim mi haberim yok. Herkes kendine bi oyuncak (!) bulmuş.

Oyuncaklara bak 70 80 yaşında başımızın tacı olması gereken dedelerimiz ninelerimiz.

Artık bu işte laf anlamıyorlar dinlemiyorlar duymuyorlar bahanesini çoktan aştık biz. Bizim şimdi bu yaptığımız haklıyken haksız duruma düşmek değil de ne!

Ayıpdır yazıkdır günahdır. Hani bi laf var " kurt kocayınca kuzunun maskarası olurmuş " o hesap dünkü bebelere malzeme oldu bizim canım babalar dedeler.

Gördüklerimizin hepsi birbirinden beter. Hele son video. Zaten o aydı bizi. Biz kendi yaptığımızdan utandık da uyandık işe. Yoksa hala gırgır şamata.

Amcacım nasılda ağlamaklı 'Hastaneden geliyorum otobüs almadı beni' diyor. "Biliyorum biliyorum ama napayım" diyor sesi titrek. Belki de yürüyerek gitti eve. Sonra sen gel geç karşısına geç dalganı hiç mi utanmadın acaba? Hiç mi için cızlamadı. Biz hep genç kalacağız zannediyoruz heralde. Hiç onlar gibi olmayacağız. Seni ne hallere düşürecekler kim bilir. Ettiğini yaşamadan bu dünyadan göçmek yok.

O yüzden bize de gelecek sıra çok değil öyle zannettigimiz gibi göz açıp kapayıncaya kadar.

Biz de onlar gibi olacağız. Muhtaç ve ihtiyar. Ilgi bekleyeceğiz sevgi bekleyeceğiz saygı bekleyeceğiz sabır bekleyeceğiz...

Şimdi sabır zamanı hemde her zamankinden daha fazla. Daha fazla sevgi saygı zamanı. Hani onları düşünüyoruz ya(!) ondan diyorum.