Buyurun karar sizin!

Dr. Hatice Kösecik 02 Ağustos 2018 Perşembe, 06:50

Bursa'da ünlü bir otelden içeri girerken duyduğum cümle şu; "Allah'tan koca istedik verdi, ama nitelikleri uygun değildi. Geri gönderdik onu, istediğimiz nitelikte yenisini verdi. Doğru isterseniz verir, biz size dua etmeyi öğretiyoruz. Para istedik para verdi, ne istediysem aldım ben."

Salonda oturan hepsi kadın olan dinleyicilerden hayret nidaları; "Allah Allah, hayret, süper!"

Sessizce geçip yerime otururken şöyle bir göz atıyorum çevreme, 'neredeyim ben, nasıl bir programdayım' diye.

Önde oturan, her halinden hani şu kendilerine elit tabaka diyen, nasıl oluyorsa işte, o kesimden olduğunu belli eden sarışın bir hanımefendi diyor ki;

"Üç kere evlendim, ayrıldım, üç kocam da bana hala aşık. En son bir doktorla evlendim, peşimi bırakmadı, tekrar evlenmek istiyor benimle. Hayatta ne istediysem aldım, yine de alırım. Söylerim gelir. Geçenlerde 150 bin liraya ihtiyacım vardı, dua ettim, yan komşum mirasa kondu. Tam da benim istediğim paraya."

"Haah işte bunu diyorum size, siz yanlış adres verdiniz. Biz size doğru adres, doğru dua diyoruz. Alırsın eline tespihini, çekersin esmanı. Yaratıcı yollar sana. Ama adresi doğru vermelisin."

Yine şaşkınlık ifadeleri, yine hayranlık belirtileri.

Önlerde bir hanım söyleniyor; "Ama eğitimleriniz çok pahalı, tedaviniz de" diye.

"İşte" diyor kendine Theta Healing diyen, kendini dindar ve çok bilgili olarak lanse etme çabasına giren Türk vatandaşı... "Size  söylüyorum, tedavi olmayın, eğitim alın" diye.

Tedavi 3 bin, eğitim 5 bin miş!

Neredeyim ben, çevremdekiler kim? Kim bu insanlar? Biz neyiz de yıllarca okuduk, sizi kesin tedavi ederiz diyemiyoruz? "Allah şifa verir, bizi vesile ederse tedavi olursunuz" diye söylüyoruz. "Elimizden gelen tedaviyi uyguladık, şimdi iyileşme sürecine girdiniz inşallah. Hayırlısı Rabbimden" diyoruz da, bu insanlar nasıl bu kadar iddialı? Nereden çıktılar? Ne zaman türediler yine?

Tabi ki beyin dalgaları vardır, alfa, beta, teta diye.

Bunlardan teta olanına ithafen, kendilerine Theta Healing deyip de, internet sayfalarında ve büyük otellerde düzenledikleri toplantılara paralı insanları çekip dini alet edinenler de kim?

Neden inanıyor halkım? Denize düşen yılana sarılır diye mi?

Tavsiyemiz odur ki; araştırmadan, neyin ne olduğunu bilmeden, kendilerini iyi ifade edip de, iyi reklam yapanlardan uzak olmanız. Evet bu dünyada bir çok sıkıntı, hastalık, imtihanlar var, gelip geçer insan hayatından. Yaratıcı kuluna ne zarar verir ne de eziyet eder, bunu bilmeliyiz insan olarak.

Mükemmel bir dinimiz ve de sözleri, hareketleri, hayatı bizler için çok kıymetli olan bir Peygamberimiz(sav)  var. Kur'an-ı Kerim'de hiçbir konu eksik bırakılmamıştır. Ve de Rabbimiz ölümden başka bütün hastalıkların şifasını yarattığını söylemiştir. Biz kullarına düşen de şifayı doğru ellerde, kandırılmadan, dini alet edinip de kullananlar tarafından kandırılmadan bulabilmektir.

Konu oldukça uzun ve de bir o kadar da sıkıntılı, devam edebilmek dileğiyle...

Gözlerimizi dört açarak, bu konulara duyarlı olabilmek adına,

Buyurun karar sizin diyoruz...

Esen kalın.