Nöbetçi golcü Jorquera

Gökhan Gündoğdu 23 Ekim 2016 Pazar, 09:44

Son iki maçta kazanamayıp sevenlerini üzen Bursaspor, Aytemiz Alanyaspor deplasmanında 3 puanı hem zor, hem de çok kolay bir şekilde hanesine yazdırarak zirve yarışında tutundu.

Arjantinli yıldız Pablo Batalla'nın sakatlığı nedeniyle Sercan Yıldırım ve Tomas Necid'in de formsuz oluşları nedeniyle Hamza Hamzaoğlu bu oyuncuları kafileye dahil etmedi.

Durum böyle olunca Hamzaoğlu ideal 11'inde rotasyona gitti. Hem de çok ilginç bir rotasyona.

Takımın kanatlardaki iki önemlşi yıldızları Josua John ve Yoanhan Del Valle gibi iki önemli silahı yanına oturtup Kubilay Kanatsızkuş ve Sinan Bakış gibi oyuncuları sahaya sürdü.

Üstüne bir de savunmada Ertuğrul Ersoy ve İsmail Konuk gibi oyuncuları da kulübede oturtarak yaptığı rotasyonu koskoca Bursaspor camiası olarak bizler de anlamakta güçlük çektik.

Hal böyle olunca başarılı çalıştırıcı goller ve sonrasında 3 puan gelinceye dek eleştirilere az da olsa neden oldu. Herkes mırıldanmaya başladı.

Ne zaman Josua John ve Del Valle oyuna girdi Bursaspor'un da kanatları verimli çalışmaya başladı. Keşke bu iki oyuncu ile Hamzaoğlu oyuna başlasaydı belki de skor daha farklı olurdu.

Fırsatçılığını bu maçta da ortaya koyan Cristobal Jorquera 3 dakika içinde attığı iki güzel golle Bursaspor'a 3 puanı getiren isim olurken bir anlamda da hocasını kurtardı.

Eğer maç beraber bitseydi eleştirilerin odak noktası Hamza hoca olacaktı.

Şilili yıldız oyuncu bu sezon adeta nöbetçi golcü gibi Bursaspor 3. kez ipten aldı desek abartmış olmayız.

Başarılı oyuncu yedek kaldığı sürece hiçbir zaman problem çıkarmıyor.

Profesyonel anlamda sadece işini çok düzgün yapıyor.

Attığı gollerle de taraftarlarının gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

Jorquera, bu sezon 4. kez gol sevinci yaşadı ve yaşattı.

Bu goller sonucu Bursaspor 3 kez sahadan galip ayrıldı.

Kısaca Jorquera sayesinde Timsah doğrudan tam 9 puanı hanesine yazdırdı.

Ayrıca maçın yıldızlarından Harun Tekin'e de parantez açmadan olmaz. Başarılı eldiven sürekli yükselen perfromansı nedeniyle adeta dosta güven düşmana korku salmaya devam ediyor.

Milli kaleci Alanyaspor'u golcüsü Vagner Love ile 3 kez karşı karşıya kaldığı pozsiyonda inanılmaz kurtarışlar yaparak takımının oyunda kalmasını sağladı.

90 dakika boyunca, havadan, yerden sağdan ve soldan gelen tehlikelerde adeta kalesini gole kapattı genç file bekçisi Harun.

Dileriz bu başarıları performansı Milli Takım'ın kalesine geçerek alırsın Harun Tekin.

Maçın hakemi Hüseyin Göçek ile Bursaspor'un yolu uzun bir aradan sonra bu maçta bir kez daha keşişti.

En son geçen sezon M.Başakşehir maçında Sercan ve Necid'i kırmızı kart gösteren Hamza hocayı da tribüne gönderen Göçek'i maç sonrasındfa Bursaspor cephesi ağır sözlerle eleştirmişti.

O yüzden bu maç hem Yeşil Beyazlılar için hem de hakem Göçek için çok önemliydi.
Göçek skora etki edecek bir hata yapmadı.

Maçın 30. dakikasında Bursaspor'dan Faty rakip ceza sahasını karıştırdı. Oynamayı düşündüğü için ayakta kaldı ve yere düşmedi. Eğer düşmüş olsaydı hakem Göçek penaltıyı çalarmıydı yoksa es mi geçerdi. Onu bilmek imkansız.

Herşeye rağmen Alanyaspor deplasnaında alınan 3 puan bizi zirvede tutmaya yetti. Gelecek hafta T.Konyaspor konuk olacak. O maçı da almamız halinde Timsah'ı kimse tutamaz gibi geliyor bana.

İnşallah yanılmayız...