Sen çok yaşa Jandarma

Bilal Kayaaltı 19 Haziran 2017 Pazartesi, 09:32

Geçen hafta Jandarma Kışlası'nda Bursalı şehitlerin aileleri şehir protokolü ile bir araya geldi.

Ciğer parelerinin meslektaşlarını üniformalarıyla Jandarma Alayında gören anne ve babaların gözyaşları aktı, sel oldu.

Ahmet'leri, Hasan'ları, Tugay'ları, Kenan'ları gözlerinin önüne geldi bir kez daha...

Bu gurur tablosunun oluşmasının sebebi ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Jandarmaya kazandırdığı spor salonuydu.

Kimilerimiz bastıkları yerlerde şezlongda yatarken, bazı kardeşlerimizin aileleri ise somyada; şahadete yürüyen evlatlarının acısını yüreklerinde yaşamaya devam ediyorlar.

Bu acıların canlı şahitlerini iftar sofrasında buluşturan, bir araya gelmelerine vesile olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu duayı da alkışı da hak ettiler.

Vagon tartışmaları mevzularında bile ne hikmettir bilinmez, metal yorgunluğu belirgin bir şekilde ortaya çıkan teşkilatından birilerine karşı destek alamayan Başkan Recep Altepe, şehitlerimizin anne ve babalarından arşa yükselen desteği gördü.

Dualar gereken yer ulaştı.

***

İnanın Jandarma Alayının iftar sofrasında, her birini ayrı ayrı hissettiğimiz, dakika dakika yaşadığımız iftihar tablosunda görülmemiş enstantaneler vardı.

Ergenekon kumpasında üç yıl kodeste yatan Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu'nun aileler ve vatandaşlarla olan samimi diyalogları iftar sofrasının ayrı bir iftihar tablosuydu.

Her masada şehitlerin anneleri, babaları, kardeşleri, eşleri ve çocukları, vatandaşlar ve askerlerle birlikte sohbet etti, kaynaştı.

Hele askeri personelin güler yüzlü yaklaşılmaları, misafirperverlikleri,  Jandarma Alayına büyük şeref kattı.  

Özlenen, istenen, beklenen adımlar attıkları için...

Başkan Recep Altepe ve Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu şehit ailelerinde hem dua aldılar hem de teşekkürü hak ettiler.