Lut ve Semud kavmi ve utanmaz dalkavuklar

Bilal Kayaaltı 22 Şubat 2018 Perşembe, 07:25

Küçük kıyamet kopmuş ama kimsenin umurunda değil.

Neden mi?

Üç yaşında bir yavruya tecavüz ediliyorsa daha ne diyebilir, ne söyleyebiliriz?

Korkunç bir çürüme, zehirlenme bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı ile hareket edenlerin ülkesi ne ara bu hale geldi demenin bir âlemi yok!

Başımızı öne eğerek baktığımızda, gördüklerimizin, duyduklarımızın, şahit olduklarımızın, Lut ve Semud kavmindekilerin yaptıklarından ne farkı var?

Söyleyin ne fark var?

***

Küçücük çocuklara tecavüz edenler, kendi kızına sarkıntılık edenler, masum iki insanın 40 tane koyununu çalmak için karı kocayı evleriyle birlikte yakanların alçaklıkları tavan yapmışken...

Hâlâ utanmadan, sıkılmadan, çiçekten, böcekten bahsedip, 2 bin Euro'ya umreye gittik, otelimiz Kâbe'ye çok yakındı diyenlerin dikkatini başka yöne çeken, sözde din adamları, hacılar ve hocalar böyle kepazelikleri neden görsün, duysun, isyan etsinler ki!

Bozulmuşluğun, kokuşmuşluğun birincilik kürsüsünden aşağıya inmediği bir ülkede hâlâ her şeyin toz pembe olduğunu iddia eden riyakâr ve dalkavuk bazı STK'ların Ebu Cehil ve arkadaşlarından ne farkı var?

İrkiliyorum, sarsılıyorum ve kahroluyorum...

İki kızım var, büyüdüler ama hala korkuyorum.

Ya birisi saldırırsa, ya sabah gün aydınlanmadan okula giderken birisi önünü keserse diye korku içinde yaşıyorum.

Peki, evlatları ilkokulda okuyan, anaokuluna giden anne babalar ne yapsın?

Her gün, farklı bir utançla karşılaşıyor, haber bültenlerinde izliyoruz.

Onurumuz zedeleniyor, haysiyetimiz beş paralık oluyor.

Tüm bu utanç ve rezillik her tarafı abluka altına almışken, haberli cinayetlere kurban edilen çocuklar, kızlar, kadınlar var bu ülkede.

16 yaşındaki öğrencisine tecavüz eden sapık, saygın tutum indirimi alıyor.

Gelin görün ki,  tecavüze, kalleşliğe utanmazlığa karşı üç maymunu oynayanlar, 15 yıl ev taksiti ödüyoruz büyülenmesinden dolayı arşa yükselmiş olan utançlar, kapılarına dayanınca hep birlikte feryat ediyoruz.

Ne yazık ki kendimize gelmiyoruz. Hala, ölmeyecekmiş gibi davranıyor, son model cep telefonu almanın çarpıklığından, 12 taksitle tatil yapmanın zilletinden kurtulamıyoruz, Kamil!

***

MEHMET ALBAYRAK VE EKİBİ SESLERİNİ YÜKSELTMELİLER

İnşaat Mühendisleri Odasında geçtiğimiz hafta gerçekleşen genel kurulda, mevcut başkan Mehmet Albayrak, yeniden aynı göreve seçildi.

Bu saatten sonra, Albayrak ve ekibi, bu şehre daha fazla katkı koymak zorundalar.

Gittikçe çirkinleşen, ruhsuzlaşan Bursa için seslerini daha gür çıkarmalılar.

Çünkü bu kentin, her metre karesine müdahil olan ve her zamankinden daha fazla, doğruyu işaret eden odalara ihtiyacı var.

***

BİR SÖZ

Biz, bize çizilen yolda, doğru yürümek zorundayız. Bu yol, Rabbimizin yoludur.

Ekrem Erdem