Bursalı vekil adaylarının performansı

Bilal Kayaaltı 01 Haziran 2018 Cuma, 07:12

Partilerin adayları artık er meydanında; yani sokakta, caddede, sitede, mahallede kısacası her yerdeler.

Müstakbel vekiller, ramazanı da fırsat bilip, iftar ve sahur sofralarında seçmene partilerinin projelerinden bahsediyorlar.

Sabah başlayan koşturmaca, bir gün sonraya sarkıyor. Yorgunluklar ikram edilen çaylarla, verilen oy sözleri ve tabi ki sıcak karşılamalarla atılmaya çalışılıyor.

Malumunuzdur, AK Parti'nin adayları dedelerimiz Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin kabirlerinde dua ettikten sonra 'Bismillah' diyerek sahaya çıktılar.

Şöyle adayların performansıyla ilgili birkaç kelam etmek gerekirse.

İktidar partisinin adaylarının içinde en göze çarpan, vatandaşla çok çabuk temas kuran, gittiği yerin atmosferini değiştiren Refik Özen, dikkatleri çekiyor.

CHP'ye baktığımızda Erkan Aydın'ın seçmenle iletişimi her zaman olduğu gibi, ezberleri bozuyor.

MHP'nin adaylarının kampanya sürecinde farklı bir strateji izlediklerini görüyoruz.

İYİ Parti'nin adaylarına baktığımızda Selçuk Türkoğlu ve Sami Bilge'nin seçmenle kurdukları sıcak temas, kendilerini bir hayli memnun ediyor.

Saadet Partisi'nde ise Gökhan Gerçek, her zaman olduğu gibi "her şey yalan, Gökhan Gerçek" diyerek seçmenle, diyalog kurmakta zorlanmıyor.

Öne çıkan, seçmenle doğru şekilde irtibat kuran adayları ele aldık.

Seçime 22 gün kaldı.

Adayların çok önemli anlarını, enstantanelerini, farklı sahnelerini, farklı fotoğraf karelerini, farklı cümleleri yansıtmaya devam edeceğiz.

Kısacası...

Bursalı seçmenin dikkatini çeken, heyecan katan adayları bulup sizlere tanıtacağız.

***

OY İSTERKEN, OYDAN OLMAYIN!

Nasıl ki motosiklet egzozunu ciyak ciyak bağırtanlara vatandaş tepki gösteriyorsa.

Partilerin seçim araçlarını kullanan muhteremlere, Bursa sokaklarında, caddelerinde gürültü kirliliğine sebep olduklarından dolayı da acayip tepki var, haberiniz olsun.

İnanın Bursalıların elinden gelse, gürültü kirliliği yapan, karpuz satıcısı gibi seçim arabasının sesini çılgınca açanları bir kaşık suda boğarlar!

Eğer bu arkadaşlar bu işin şuurunda değilse, partilerin ileri gelenleri bu gürültüye bir düzen getirmeliler.

İl başkanları kafayı kaldırmalılar.

Teşkilat başkanları içinde aynı şey geçerli.

Vallahi de, Billahi de insanlar nefret eder duruma geldi.

Partimize oy verin, partimizi hatırlayın diye caddelerde gezen minibüsler, acayip tepki çekiyor.

Bursalılardan oy alma düşüncesinde olan siyasi partiler, kaş yapayın derken, göz çıkarmadan, aynı zamanda da "oydan olmadan" bu ses mevzuuna bir düzen getirmeli.

Çünkü bayrak asarak, seçim müziğinin sesinin herkese dinleteceğim diye, seyyar satıcılar gibi avazı çıktığı kadar bağırtınca, seçim kazanmanın eski Türkiye'de kaldığının farkına varmalılar.

Bizden söylemesi...

***

BİR SÖZ

İslam, hayatı sıkıştıran, bölen, parçalayan, yaşanmaz hala getiren, insanları ekonomik olarak zora sokan bir sisteme ve o sistemi arzulayanlara karşıdır.

Sezai Karakoç