Başbakan Binali Yıldırım moral verdi

Bilal Kayaaltı 26 Şubat 2018 Pazartesi, 10:23

Soğuk havaya rağmen Başbakan Binali Yıldırım, kongre salonuna girmeden binlerce Bursalıya hitap etti.

Her zaman olduğu gibi kuşatıcı, kucaklayıcı oldu.

Güldürdü, umut verdi, kalplere dokundu.

Ardından...

Türkiye'nin bölgede var olan terör ve kaosa, Suriye ve Irak'taki iç savaş ve bütün olumsuzluklara rağmen milletin feraseti karşısında ayakta olduğunu dile getirerek söze başladı.

Ülkenin kumpaslara, darbelere ve vesayet odaklarına meydan okuduğunu hatırlattı.

Bu arada Yıldırım,  Uludağ'ın eteklerini bembeyaz yapan karın getirdiği soğuğa aldırış etmeyen Bursalılarla birlikte, 2019'da destanlar yazacaklarını söyledi.

Ardından, salonda kendisini bekleyenlere hitap eden Başbakan, "Somuncu Baba'nın torunlarına selam olsun" diyerek gönülleri aldı.

Bursa'nın tarihin başkenti olduğunu kaydeden Binali Yıldırım, Emir Sultan'ın izinde olduklarını ifade etti.

 Bursa'nın 2017 halk oylamasında büyük Türkiye'nin önünü açan şehir olduğunu dile getirdi.

Gençlerin, kadınların AK Parti hareketinin temel taşı olduğunu söyleyen Başbakan, 2019'da destan yazacaklarını kaydetti.

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı her andığında AK Partililer coştu, sloganların ardı arkası kesilmedi.

Bu da şunu gösteriyor ki, Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgi müthiş.

Evet, Başbakan'ı ne zaman dinlesem, izlesem ve takip etsem büyük keyif alıyorum.

Neden derseniz, tam bir Anadolu evladı da ondan.

***

RECEP TAYYİP EROĞAN FARKI

Şu bir gerçek ki,

Ayhan Salman'ın asaletinin onaylandığı, Tofaş Spor Salonu'nda gerçekleşen kongre,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı il kadın kolları kongresindeki coşkuyu ve kalabalığı bulamadığını ifade edelim.

Mesela Başbakan, 15.00'te salona geleceği duyurulmuştu ama 18.15'te kalabalığı selamladı.

AK Parti Bursa 6. Olağan Kongresi'ndeki en dikkat çeken hadise, dışarıda ve içerideki güvenlik önlemleriydi. Polis, ne delegelere, ne vatandaşlara ne de gazetecilere çile çektirmedi, geldiklerine geleceklerine pişman etmedi.

Bu sıkıntının Cumhurbaşkanlığı korumalarından kaynaklandığını gördük, şahit olduk.

Bu arada, kongreye dağ ilçeleri yoğun ilgi göstermiş. Kafamızı nereye çevirsek, Keleslileri, Büyükorhanlıları, Harmancıklıları ve Orhanelilileri gördük. Bu arada diğer ilçelerden de büyük katılımın olduğunu belirtmiş olalım.

Başbakan Binali Yıldırım'ın salona gelmesi gecikince, divan Muhammet Müfit Aydın'ı kürsüye selamlama konuşması yapması için davet etti ama Aydın, sesi kısılınca geçtiğimiz hafta yaptığı Afrika gezisiyle ilgili izlenimlerini anlatmakta zorluk çekti. Kısacası Muhammet Müfit Aydın, eline geçirdiği fırsatı sesinin azizliğine uğrayınca değerlendiremedi.

***

İBRAHİM BURKAY'IN KARDEŞ ACISI

Başbakan Binali Yıldırım, kongrenin ardından BTSO Başkanı İbrahim Burkay'ın Merinos platosunda vereceği yemeğin onur konuğu olacaktı.

Ancak, bizler Yıldırım'ı beklerken acı bir haberle sarsıldık.

İbrahim Burkay'ın bir süredir rahatsız olan kardeşi Ahmet Tevfik Burkay'ın hayatını kaybettiğini öğrendik.

Dolayısıyla, acının olduğu yerde gülmek olmaz diyen Başbakan, gerçekleşecek olan programın iptal edilmesi talimatını verdi.

Allah, İbrahim Burkay ve ailesine sabırlar versin, Ahmet Tevfik Burkay'ı Rabbimiz rahmetiyle kuşatsın.

Bu arada...

Ahmet Tevfik Burkay bugün, Ulu Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Pınarbaşı Mezarlığı'na defnedilecek.

***

BİR SÖZ

Ben bir hayalperestim. Hayal etmeliyim ve yıldızlara uzanmalıyım ki bir yıldıza yetişemesem bile bir avuç bulut toplarım.

Malik Abdül Aziz (Mike Tyson)