Hava Durumu

1 dakika için bir sene...

Yazının Giriş Tarihi: 14.03.2017 09:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.03.2017 09:39

Malumunuz geçtiğimiz gün çocuklarımız yine yarış atı gibi koştular.

Mutluluk, huzur, stres hepsi bir anda yaşandı bitti.

Ama içlerinde birisi var ki o akan gözyaşları hepimize dokundu.

Adana'da, üniversitelere öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenen sınavın birinci aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na geç kalınca olanlar oldu.

Birçok geç kalan çocuğumuz oldu evet ama hiç birinin gözyaşı onunki kadar dokunmadı yüreğimizde bir köşeye.

Belki de gerçekler ile yüzleştirdi hepimizi sahiden yüreğinin acıdığı o anları yaşattı hepimize.

Adana'da Cebesoy Ortaoklu'unda sınava girmek için gelen Mehmet Kara, kapı kapatıldıktan çok kısa bir süre sonra gelince sınava giremedi.

İşten geliyorum dedi.

Evden gelmemişti.

Gece bir iş yerinde çalıştığı için sınava geç kaldığını aktaran Kara, "Abi kurbanın olayım, evden gelsem yetişirdim, işten geliyorum geç kaldım. Bir senem gitti kolay bir şey değil. Ben ne yapacağım şimdi. Abi Allah rızası için alın sınava işten mi atacaklar." dedi.

Sahi 1 dakikanın hesabını tutmayıp bütün kaideleri bozabilirler miydi?

O çocuğun 1 senelik emeği 1 dakikaya mı sığdırıldı?

Gözyaşların yüreğimize dokundu Mehmet Kara...

Ne sahici ne içten üzüldün sen öyle.

Belki de içeride senden çok daha başarısız olanlar oturuyordu ama sen yine de kapı önünde oturup ağlatıldın.

Ağlatanlar utanmalı...

Mehmet bence sen vicdanların yasağı oldun.

1 dakikanın hesabı yapılır mı?

İnsan düşündükçe hayrete düşüyor.

Düştüğü yerden de Mehmet gibi kalkacak takati kalmıyor.

Ama ertesi sabah yine vicdanına esir olmamış vatandaşlarımız bize insanlığın ölmediğini gösteriyor. Sevilen sanatçı Haluk Levent'in gencimize ilgisi, bir iş adamının öğrenim masraflarının karşılanmasını haber sitelerinde okuyunca oh be diyor insan.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.