Sinan Akçıl'a 15 bin TL'lik dava

Çağrı Tortop ile Bülent Erdoğan, Sinan Akçıl'ın konserler için ödemesi gereken parayı eksik ödediği iddiasıyla mahkemeye başvurdu.

MAGAZİN, 09 Ağustos 2019 Cuma, 22:12
Sinan Akçıl'a 15 bin TL'lik dava

Müzisyen ve söz yazarı Sinan Akçıl'ın canlı ve playback konserlerinin bir bölümünü satın aldıklarını iddia eden Çağrı Tortop ve Bülent Erdoğan, Akçıl'ın konserler için ödemesi gereken parayı eksik ödediğini iddia ederek mahkemeye başvurdu.

17 KONSER İÇİN 255 BİN LİRA

Görevsizlik kararı verilerek, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne gönderilen davanın dilekçesinde, Akçıl ve davacıların iki yıl önce 'Booking Sözleşmesi- Konser Satım Sözleşmesi' imzaladığı belirtilerek, "Taraflar arasındaki sözleşmeye göre davacılar canlı konserler için 20 bin lira, playback konserler için 10 bin liradan satın almışlardır. Sinan Akçıl 17 konser icra etmiştir. 17 konser için 15 bin liradan toplamda 255 bin lira ödeme yapması gerekmektedir. Davalı Sinan Akçıl, çeşitli tarihlerde toplamda 100 bin lira ödemeyi davacılara ödemiştir" denildi.

İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI

Sinan Akçıl'ın ödemediği para için icra takibi başlatıldığının belirtildiği dilekçede, "Bakiye 155 bin liranın tahsili için davalı Sinan Akçıl'a İstanbul 35. İcra Müdürlüğü'nde icra takibi başlatılmıştır. Davalı icra takibi başlatıldığı 24 Ağustos 2017 günü sabahsaat 10.00'da 140 bin lira daha ödemede bulunmuştur. Davalı Sinan Akçıl, bakiye 15 bin lirayı ödememiştir. Sinan Akçıl'ın yaptığı icra takibine itirazın iptalini ve bakiye 15 bin liranın faiziyle ve diğer dosya masraflarıyla birlikte tahsilini istiyoruz" ifadelerine yer verildi.

"KONSERLERİN ÇOĞU GERÇEKLEŞMEDİ"

Dava dilekçesine cevap veren Akçıl'ın avukatı ise şunları kaydetti:
"Taraflar arasında 11 Mayıs 2017 tarihinde 'Konser Satım Anlaşması' imzalanmıştır. Davacılar Sinan Akçıl'a 200 bin lira avans niteliğinde ödeme yapmıştır. Sinan Akçıl da playback olarak icra edeceği her bir konser karşılığında 15 bin lira, canlı konser karşılığında davacılara 30 bin lira ödeyecektir. Sözleşme sayı ile değil süre ile sınırlandırılmıştır. Davacılar sözleşmede yazmamasına rağmen 20 konser adedini, bunun sonucunda 300 bin lira bedeli kendi hesaplarına göre ortaya atmışlardır. Sinan Akçıl'ın davacılara ödemesi gereken miktar 140 bin liradır ve ödeme tarihinde 140 bin lira davacılara ödenmiştir. Ayrıca Sinan Akçıl'ın 17 konser icra ettiği belirtilmiş, ancak bu konserlerin çoğu gerçekleşmemiştir. Davanın reddine karar verilsin."

SPOR
Koşukavak: 'Bu maç 4-1, 5-1 de bitebilirdi'
Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Osmanlıspor galibiyetinin ardından, 'İlk yarı itibar...
BURSA
100 tonluk vinç zeytinliğe yuvarlandı
Bursa'nın Gemlik ilçesinde 100 tonluk vinç zeytinliğe yuvarlandı.
SPOR
FIBA Dünya Kupası şampiyonu belli oldu
FIBA Dünya Kupası finalinde Arjantin ile İspanya karşı karşıya geldi. Baştan sona üstün bir baske...
BURSA
2 yaşındaki çocuğa çarpıp kaçtı
Bursa'nın İnegöl ilçesinde 2 yaşındaki çocuğa çarpan kamyonet sürücüsü olaydan sonra kaçtı.
BURSA
Sanayi girişindeki köprüde kaza
Bursa'nın İnegöl ilçesinde motosiklet ile bisiklet çarpıştı.
BURSA
Metrelerce yükseklikten aşağı düştü
 Bursa'nın Kestel ilçesinde yaşlı adam ceviz toplarken ölümden döndü.
Güneş yanığı deyip geçmeyin!
Havuz ve denizdeki tehlikeye dikkat

En Çok Okunan Haberler