"Seçim iptal edilince dost bildiğimiz ülkeler açıklama yapıyor"

Kayseri Kızılörenliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Esenler Kültür Merkezi'nde düzenlenen iftar programında konuşan Yıldırım, Hazreti Peygamber'in müjdesine mazhar olmuş İstanbul'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak davetlilerin karşısında bulunduğunu söyledi.

SİYASET, 11 Mayıs 2019 Cumartesi, 22:55
"Seçim iptal edilince dost bildiğimiz ülkeler  açıklama yapıyor"

31 Mart'ta Türkiye'de seçimler yapıldığını ve her yerde seçimin  bittiğini belirten Yıldırım, "İstanbul'da seçim kavgası bitmedi. Ancak 6 Mayıs'ta  Yüksek Seçim Kurulu bir karar verdi. İstanbul gibi 15 milyonun yaşadığı bir dünya  şehri, aslında başlı başına bir memleket, seçimi yenileniyor. Neden yenileniyor?  Bunların detayına girecek değilim. Mübarek günde ve dakikalarda sizleri bunlarla  meşgul edecek değilim. Bunları önümüzdeki günlerde geniş geniş kamuoyu duyacak  dinleyecek." diye konuştu.

Binali Yıldırım, Avusturya'da yapıldıktan 2 yıl sonra iptal edilen  cumhurbaşkanlığı seçimini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Belçika'da bir şehirde ekim ayında seçim yapıldı, 'şaibe ve yanlış  oldu' diye iptal ettiler. Oradaki ülkelerin, bugün ardı ardına açıklama yarışına  girenlerin gıkı çıkmıyor. İstanbul seçiminde bunca düzensizlikler ve şaibeler,  bunca sıkıntılar yaşanmasına rağmen iptal edilince ardı ardına dost bildiğimiz  ülkeler açıklama yapıyor; 'Efendim demokrasi, hukuk devleti..Biz bunu not ettik.'  Kardeşim neyi not ederseniz edin, İstanbul'un notu önemlidir. İstanbullu da  kararını 23 Haziran'da verecektir."

Ramazan günü iftar saatini vatandaşlarla geçirmenin kendisi için büyük  bahtiyarlık olduğunu dile getiren Yıldırım, bugün başka bir program olduğunu,  ancak davet edilince hiç tereddüt etmeden bu programa geldiğini söyledi.

Yıldırım, "Esenler bizim yüz akımız, siz Esenler Belediye Başkanı  Mehmet Tevfik Göksu'yu rekor bir oyla tekrar belediye başkanı seçtiniz. Allah  sizden razı olsun. İnşallah Türkiye'yi nereden nereye getirdiysek, İstanbul'u da  dünyanın gıptayla bakacağı şehir haline getireceğiz. Bunu yapacağımızı  biliyorsunuz. Marmaray'a, Avrasya Tüneli'ne, hızlı trene, Yavuz Sultan Selim  Köprüsü, dünyanın en büyük havalimanına baktığınız zaman, bu büyük projelerin  altında imzası olan bu kadrolar evelallah İstanbul'a daha güzel işleri mutlaka  yapacaktır."  diye konuştu.

ASAYİŞ
Kendini savcılığa şikayet etti!
Ankara'da tamire verdiğini düşündüğü aracının aslında dolandırıcıların elinde olduğunu öğrenen ad...
BURSA
Üniversitelilerden "Gelecek için çocuk, çocuk için spor" projesi
Bursa Kızıklar Ortaokulunda , Uludağ Üniversitesi Toplumsal Sosyal Projeler Atölyesi (TOSPA) gönü...
SİYASET
Sağlık Bakanı'ndan flaş açıklama!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "MSB ile müşterek belirleyeceğimiz yerlerde devlet hizmeti yükümlülü...
EKONOMİ
Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere Ramazan Bayramı ikramiye...
BURSA
Feci kaza! Sahura yetişmeye çalışan sürücü ağaca çarptı
Bursa'da sahura yetişmeye çalışan araç sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek 80 Km hızla ağ...
ASAYİŞ
Bin 500 yıllık kitap! Ele geçirildi
İzmir'de bin 500 yıllık İbranice kitap ele geçirildi.
Serenay Sarıkaya soruları yanıtsız bıraktı
Erkan Petekkaya ateş püskürdü

En Çok Okunan Haberler