Özhaseki, tazminat kazandı

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Cumhuriyet gazetesine açtığı manevi tazminat davasını kazandı.

GÜNDEM, 14 Mart 2019 Perşembe, 15:24
Özhaseki, tazminat kazandı

Özhaseki'nin avukatı Mehmet Savruk, yaptığı yazılı açıklamada,  Cumhuriyet gazetesinin 16 Mayıs ve 2 Haziran 2018 tarihli nüshalarında "Ne  istedilerse vermişler, ne istedilerse almışlar" başlığı altında müvekkili Mehmet  Özhaseki'yi hedef alan, maksatlı ve kötü bir algı oluşturma amaçlı haberler  yayımladığını belirtti.

Söz konusu asılsız haberlerde, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin,  tamamen yasal usul ve şartlara riayet ederek ihale verme olgusunun, Özhaseki'yi  FETÖ ile ilişkilendirme vesilesi yapıldığını ifade eden Savruk, belediyece  yapılan ihalelerle terör örgütü mensuplarının desteklendiği yönünde uydurma,  asılsız ve maksatlı haberler verilerek algı operasyonu yaratılmaya çalışıldığını  kaydetti.

Haberden dolayı Cumhuriyet gazetesi hakkında Kayseri 4. Asliye Hukuk  Mahkemesinde 2018/255 E. Sayılı dosya ile manevi tazminat davası açtıklarını  hatırlatan Savruk, şu bilgileri verdi:

"Yapılan yargılama sonunda, haberin asılsızlığı ve kötü amaçlı olduğu  tescillenmiş ve talebimiz mahkemece kabul görmüş, 10 bin lira manevi tazminatın  haksız fiil tarihinden itibaren faizi, mahkeme masrafları ve avukat ücretiyle  birlikte davalı gazeteden tahsiline karar verilmiştir. Tekzip yazımızı yasaya  uygun şekilde yayınlamayan gazete hakkında İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinde  açılan ceza davası devam etmektedir. Ayrıca gazete yetkililerinin hakaret  suçundan dolayı yargılanmaları için Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat edilmiş  olup, soruşturma halen sürmektedir. Aynı gazetenin müvekkilim hakkında değişik  tarihlerde yayımladığı diğer asılsız, maksatlı ve yalan haberleriyle ilgili  manevi tazminat davamız ise Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2018/319 sayılı  dosyası ile devam etmektedir. Davalar sonuçlandıkça kamuoyu ayrıca  bilgilendirilecektir."

ASAYİŞ
Cinayet zanlısını drone ile aradılar
Denizli'de bacanağını öldüren zanlıyı polis ormanda drone ile aradı.
ASAYİŞ
Tedbir amaçlı tahliye
Giresun'da gölette su sızıntısı nedeniyle 12 hane boşalttırıldı.
DÜNYA
İdam cezasına çarptırıldı
Irak mahkemesinden Belçikalı DEAŞ üyesi için idam kararı alındı.
ASAYİŞ
Silahla ayaklarından vurdu
Sakarya'da İlçe Emniyet Müdürlüğünün önünde silahlı kavga çıktı.
DÜNYA
Filistinlilerin ev ve araçları taşlandı
Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve araçlara taşlı saldırıda bulundu.
DÜNYA
Saldırıya uğradı! Vücudunda kırıklar...
Gazze'de Fetih Hareketi'nin Sözcüsü Ebu Seyf'e saldırı düzenlendi.
Bebek sahibi olmaya hazır mısınız?
Diş eti hastalıklarını önemseyin

En Çok Okunan Haberler