Örnek park! Her şey geri dönüşümden

Mersin'de 'Geri Dönüşüm' parkı hizmete açıldı.

YAŞAM, 09 Mayıs 2019 Perşembe, 16:44
Örnek park! Her şey geri dönüşümden

Mersin Uluslararası Limanı (MIP) ve Mezitli Belediyesinin iş birliğinde Mezitli ilçesi Merkez Mahallesi Zeytinli Cadde'de, limanda kullanılmayan malzemelerin geri dönüştürülmesiyle park oluşturuldu.

Parkta, otomobil lastiğinden yapılan süs havuzu, varillerin dönüşümüyle elde edilen koltuk ve çöp kovaları, zeytin ağacı kökünden yapılan masanın yanı sıra çocukların vakit geçirebileceği çeşitli oyuncaklar yer aldı.

MIP Genel Müdürü Johan Van Daele, açılışta yaptığı konuşmada, çevre dostu parkı tüm çocuklar için kullanıma sunmaktan gurur duyduklarını söyledi.

İlerleyen süreçte Mersin'in tüm ilçelerine birer geri dönüşüm parkı yapmayı planladıklarını aktaran Daele, şöyle konuştu:

"Çalışanlarımızla birçok çevresel proje yürütüyoruz. MIP çeşitli projeler ve yenilikçi teknolojilerin uygulanmasıyla daha iyi bir çevre geliştirmeye çalışırken, şehirdeki yaşam koşullarının artırılmasında da aktif olarak rol almak istemektedir. Buna bağlı olarak MIP, Mersin'in çevre kimliğine olumlu katkıda bulunmayı hedeflemekte. Çalışanlarımızın ve çocuklarımızın çevre bilincini artırmayı ümit etmekteyiz. Çocuklarımızın geleceğini güvence altına almanın da bizim sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz."

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da belediyenin yönetilmesine vatandaşlarla birlikte tüm dinamikleri de katmak istediklerini bildirdi.

Dünyada çevre konusunun her zaman gündemde olduğunu vurgulayan Tarhan, "İnsanların, kentlerin daha sağlıklı olması, insanların daha uzun süre yaşaması çağdaş kentlerde en çok konuşulan konulardan birisi. Bizim de geri dönüşüm alanında oldukça geri olduğumuz bir gerçek. Geri dönüşümdeki kazanım yüzdesel olarak çok düşük düzeyde. Geri dönüşümün değerlendirme yüzdesini giderek artırmamız gerekiyor. Bu konuda hassas olmamız gerekir diye düşünüyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından parkın açılışı gerçekleştirildi.

BURSA
Okul çıkışı feci kaza!
İznik'te okul çıkışında motosiklet ve minibüs çarpışması sonucunda 2 kişi yaralandı.
BURSA
Drama yöntemiyle iletişim odaklı çalışma
Bursa'da çocuklar Nilüfer Belediyesi'nin düzenlediği Drama Atölyesi'ne katıldı.
ASAYİŞ
Üvey baba şiddetiyle can verdi!
İzmir'de yüzünde ve vücudunda morluklarla hayatını kaybeden minik Abdülkadir'in üvey babası suçun...
ASAYİŞ
ByLock operasyonunda şüpheliler adliyeye sevk edildi
FETÖ'nün gizli haberleşme programı olan 'ByLock' kullanıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasy...
ASAYİŞ
Uyuşturucu operasyonunda tutuklama
Antalya'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklandı.
ASAYİŞ
25 yıllık cinayetin sırrı çözüldü
Yalova'da 23 yıl önce işlenen cinayet aydınlatıldı. Evlilik dışı hamile kalan genç kadının öldürü...
Güneş gözlüğü alırken bunlara dikkat!
Gastroskopi hakkında bilinmeyenler...

En Çok Okunan Haberler