Nilüfer'de hizmete girdi!

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, inşa edilen Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi hizmete girdi.Dr.Akan, Bursa'nın Türkiye'ye örnek olduğunu söyleyerek,"Merkezlerimizin sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor" dedi.

BURSA, 25 Haziran 2019 Salı, 09:44
Nilüfer'de hizmete girdi!

Nilüfer'de bulunan mevcut sağlıklı hayat merkezinin fiziki şartlarının yetersiz kalması üzerine Fethiye Mahallesi'nde inşa edilen yeni sağlıklı hayat merkezinde taşınma işlemleri sona erdi. Bünyesinde KETEM, sağlıklı beslenme danışmanlığı, sigara bırakma polikliniği, gebe bilgilendirme sınıfı, psikolojik danışmanlık, koruyucu ağız-diş sağlığı ünitesi, spor ve eğitim salonları gibi birimleri bulunduran yeni merkezin, Nilüfer'deki koruyucu sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlaması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, sağlıklı hayat merkezinin yeni yerine taşınmasıyla vatandaşlara daha ferah ortamda daha kaliteli hizmet verileceğine dikkat çekti. Merkezin içerisinde ilçe sağlık müdürlüğü ve 112 istasyonu olacak şekilde tasarlandığını vurgulayan Dr. Akan, "Böylelikle ilçedeki birinci basamak sağlık hizmetlerinin verildiği binaları tek çatı altında topladık. Bu şekilde ilçedeki sağlık koordinasyonunu daha kolay sağlamış olacağız" dedi.

SAĞLIKLI HAYATIN ADRESİ OLACAK

Merkezde yapılacak hizmetlerle ilgili bilgiler veren Dr. Akan, "Vatandaşlarımız, merkezimizde erken teşhis için kanser taramalarını yaptırabilecek. Sigarayı bırakma konusunda profesyonel destek alabilecek. Obezite danışma birimimizde ise vatandaşlarımız, obeziteye neden olan faktörler konusunda bilgilendirilecek ve obezitenin yol açtığı sağlık sorunları, koruyucu hekimlik çerçevesinde ele alınacak. Psikolojik danışmanlık biriminde vatandaşlarımıza psikolojik yönden destek verilecek. Ayrıca merkezimizde görevini sürdüren personellerimizin, gerçekleştirecekleri projeler ve eğitimlerle Nilüfer'de yaşayan vatandaşlarımızın sağlık okuryazarlığını arttıracağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

BURSA TÜRKİYE'YE ROL MODEL OLUYOR

Sağlık Bakanlığı'nın geleceğin vizyon projelerinden biri olarak değerlendirdiği sağlıklı hayat merkezleri konusunda Bursa'nın, ülke geneline rol model olduğunu dile getiren Dr. Akan, "Sağlıklı hayat merkezlerinde obezite ve diyabet gibi çağımızın önemli sağlık problemlerine çözüm bulunurken ayrıca toplumuzu tehdit eden teknoloji, uyuşturucu bağımlılığı gibi konularda da Türkiye'ye örnek teşkil eden özgün projelere imza atılıyor. Bu bakımdan merkezlerimizin toplum sağlığının korunmasında önemli rol üstlendiğini görüyoruz. İlimizde hali hazırda 8 sağlıklı hayat merkezimiz var. Kısa süre içerisinde Karacabey Sağlıklı Hayat Merkezimiz hizmete girecek. Merkezlerimizin sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor" şeklinde konuştu. 

BURSA
Bursa'da baltalı kavga! Kavgayı ayırmak isterken...
Bursa'da bir apartmanın yönetim toplantısında kavga çıktı.Kavgayı ayırmak isteyen apartman sakini...
BURSA
Bursa'da şaşkına çeviren olay!
İznik'te bir süredir kayıp olan yaşlı adam, elini kolunu sallayarak evine geri döndü.
MAGAZİN
Sevilen dizi ekranlara veda ediyor!
Yüksek reytinglerle adından söz ettiren "Elimi Bırakma" dizisi final kararı aldı.
DÜNYA
Vahşet! Balta ile parçaladı
ABD'de bir kişi sevgilisinin kocasını balta ile öldürdü.
BURSA
İşte Timsah'ın maç programı!
Bursaspor'un maç programı belli oldu.İşte detaylar...
BURSA
Bursa'da feci kaza 'can' aldı!
İznik-Yenişehir karayolunda otomobil ile traktör kafa kafaya çarpıştı.Feci kazada 1 kişi hayatını...
Askerlerimizin arasına sızmaya çalışan teröristler böyle öldürüldü
Trafikte kurallara uymayanlar yandı!

En Çok Okunan Haberler