Nilüfer'de hizmete girdi!

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, inşa edilen Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi hizmete girdi.Dr.Akan, Bursa'nın Türkiye'ye örnek olduğunu söyleyerek,"Merkezlerimizin sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor" dedi.

BURSA, 25 Haziran 2019 Salı, 09:44
Nilüfer'de hizmete girdi!

Nilüfer'de bulunan mevcut sağlıklı hayat merkezinin fiziki şartlarının yetersiz kalması üzerine Fethiye Mahallesi'nde inşa edilen yeni sağlıklı hayat merkezinde taşınma işlemleri sona erdi. Bünyesinde KETEM, sağlıklı beslenme danışmanlığı, sigara bırakma polikliniği, gebe bilgilendirme sınıfı, psikolojik danışmanlık, koruyucu ağız-diş sağlığı ünitesi, spor ve eğitim salonları gibi birimleri bulunduran yeni merkezin, Nilüfer'deki koruyucu sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlaması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, sağlıklı hayat merkezinin yeni yerine taşınmasıyla vatandaşlara daha ferah ortamda daha kaliteli hizmet verileceğine dikkat çekti. Merkezin içerisinde ilçe sağlık müdürlüğü ve 112 istasyonu olacak şekilde tasarlandığını vurgulayan Dr. Akan, "Böylelikle ilçedeki birinci basamak sağlık hizmetlerinin verildiği binaları tek çatı altında topladık. Bu şekilde ilçedeki sağlık koordinasyonunu daha kolay sağlamış olacağız" dedi.

SAĞLIKLI HAYATIN ADRESİ OLACAK

Merkezde yapılacak hizmetlerle ilgili bilgiler veren Dr. Akan, "Vatandaşlarımız, merkezimizde erken teşhis için kanser taramalarını yaptırabilecek. Sigarayı bırakma konusunda profesyonel destek alabilecek. Obezite danışma birimimizde ise vatandaşlarımız, obeziteye neden olan faktörler konusunda bilgilendirilecek ve obezitenin yol açtığı sağlık sorunları, koruyucu hekimlik çerçevesinde ele alınacak. Psikolojik danışmanlık biriminde vatandaşlarımıza psikolojik yönden destek verilecek. Ayrıca merkezimizde görevini sürdüren personellerimizin, gerçekleştirecekleri projeler ve eğitimlerle Nilüfer'de yaşayan vatandaşlarımızın sağlık okuryazarlığını arttıracağına inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

BURSA TÜRKİYE'YE ROL MODEL OLUYOR

Sağlık Bakanlığı'nın geleceğin vizyon projelerinden biri olarak değerlendirdiği sağlıklı hayat merkezleri konusunda Bursa'nın, ülke geneline rol model olduğunu dile getiren Dr. Akan, "Sağlıklı hayat merkezlerinde obezite ve diyabet gibi çağımızın önemli sağlık problemlerine çözüm bulunurken ayrıca toplumuzu tehdit eden teknoloji, uyuşturucu bağımlılığı gibi konularda da Türkiye'ye örnek teşkil eden özgün projelere imza atılıyor. Bu bakımdan merkezlerimizin toplum sağlığının korunmasında önemli rol üstlendiğini görüyoruz. İlimizde hali hazırda 8 sağlıklı hayat merkezimiz var. Kısa süre içerisinde Karacabey Sağlıklı Hayat Merkezimiz hizmete girecek. Merkezlerimizin sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor" şeklinde konuştu. 

BURSA
Böyle boyacı başka yerde yok
Cumhuriyet Caddesi'nin simgelerinden ayakkabı boyacısı Rıfat Yurtsever, görenleri kendisine hayra...
BURSA
Karaciğer dostu enginar
Enginar içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde insan sağlığı açısından çok yararlı. Ülkemizd...
ASAYİŞ
Helikopter destekli 'zehir' operasyonu!
İstanbul'da torbacılara yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonunda çok sayıda kişi gözaltına alı...
BURSA
Hepsi kaçak! Tam 460 litre
Bursa'da düzenlenen operasyonda 400 litreden fazla kaçak içki ele geçirildi.
BURSA
Sosyal medyada paylaşarak, boykot ettiler!
Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla başlayan hayvan satışlarında büyük marketlerin de satış yapmasın...
BURSA
Bursa'da tüyler ürperten ölüm!
Bursa'da Alzheimer hastası olan yaşlı kadın, 12.kattan atlayarak feci şekilde can verdi.Olay yeri...
Havuz ve denizdeki tehlikeye dikkat
Uzmandan önemli uyarı! Günde en az 2 litre su için...

En Çok Okunan Haberler