Sonbahar yaprakları süpürüldü 

Tokat Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler'in "üç gün sonbahar yaprakları süpürülmeyecek" talimatının ardından sürenin dolması ile temizlik işçileri tarafından süpürülerek traktörlerle taşınan yapraklar gübre olarak doğaya kazandırılacak. 

HAYATIN İÇİNDEN, 17 Kasım 2018 Cumartesi, 10:22
 Sonbahar yaprakları süpürüldü 

Yurdun birçok illinde kar yağışı etkisini gösterirken Tokat'ta sonbahar mevsimi il ve ilçe merkezlerinde yağışsız geçiyor. Turhal ilçesinde vatandaşlar sonbaharın tadını doyasıya çıkarıyor. Kar ve yağışlı havalardan önce Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler'in talimatı ile vatandaşların sonbahar mevsimini daha iyi hissetmeleri ve tadını çıkarabilmeleri için üç gün boyunca yapraklar toplanmadı. Böylece vatandaşlar sararak dökülen yaprakların üzerinde yürüyüp hatıra fotoğrafı çekinerek doğa harikası görüntüleri doyasıya yaşadı. Yaprakların toplanmamasına en çok çocuklar sevinirken, belediye temizlik işçileri de her gün yaprak temizliği yapmaktansa üç günde biriken yaprakları toplamaktan mutlu oldu. Üç günün sonunda ise belediye temizlik işçileri ellerinde tırmık ve süpürgelerle parklarda yaprak temizliği yaptı. Toplanan yapraklar doğaya tekrar kazandırılmak üzere traktörlere, kamyona yüklenerek park ve bahçeler müdürlüğü bahçesine götürüldü. Buraya boşaltılan yaprakların çürümesi ile elde edilecek olan humusun yaz aylarında çiçeklere gübre olarak kullanılması hedefleniyor. 

Yapraklar çöpe gitmeyecek 
Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, iki yıldır sonbahar mevsiminde aynı uygulamayı yaptıklarını, vatandaşlardan ve doğa tutkunlarından olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Başkan Bekler, Turhallıların sonbaharı doyasıya yaşamaları için üç günden sonra yaprak temizliği yapıldığını belirterek, "Ağaç yapraklarımız toplanmaya başladı. Temizlik ve Park Bahçeler Müdürlüğümüzün elemanları toplamış oldukları bu yaprakları biriktirip bir alana yığıyorlar. İçerisine toprak ve gübre ilave ederek çürümeye terk ediyorlar. Bu çürüyen yapraklar humus olarak değerlendiriliyor. Çiçek ve fidan yetiştirirken biz bu humusu kullanıyoruz. Bu şekilde çöpe de gitmemiş oluyor" dedi. 

ASAYİŞ
Cesedini sıkıştığı yerden çıkardılar
Ordu'da akaryakıt yüklü tanker ile otomobilin çapıştığı kazada 1 kişi öldü.
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu ile Akşener bir araya geldi
CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Akşener bir araya geldi.
ASAYİŞ
Kesin ölüm nedeni otopsinin ardından belli olacak
İzmir'de uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen kişi evinde ölü bulundu. 
ASAYİŞ
İki katlı evde korkutan yangın
Kastamonu'da iki katlı evde çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
ASAYİŞ
Yarım saat süren çalışmanın ardından...
Kocaeli'de demir atölyesinde yangın çıktı.
ASAYİŞ
Yola savruldular
Karaman'da otomobille elektrikli bisikletin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı.
Bilinçsizce lens kullanmayın
Bursa'da büyük coşku!

En Çok Okunan Haberler