Komadan çıktı, sağlığına kavuştu

Gaziantep'te geçirdiği kaza sonrası komaya giren 4.5 yaşındaki Merve Gül Polat, sağlığına kavuştu. 

SAĞLIK, 03 Ocak 2019 Perşembe, 11:57
Komadan çıktı, sağlığına kavuştu

Gaziantep'te geçirdiği kaza sonrası ağır yaralanan ve derin bir koma halinde bulunan Küçük Merve,vücudunda kırıklar, ağır travmatik yaralar nedeniyle derin bir koma halinde Özel MMT amerikan hastanesine getirildi. 14 gün süren başarılı tedavinin ardından Merve Gül Polat, yeniden sağlığına kavuştu. 


HAYATA YENİDEN TUTUNDU 
Minik Merve'nin doktoru olan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Kayık, Merve'nin geldiğindeki durumu hakkında bilgi vererek, Merve'nin hastaneye geldiğinde tüm yaşam fonksiyonlarının neredeyse durmuş bir vaziyette olduğunu kaydetti. Başarılı ve yoğun bir tedavi süreci ile Merve'nin yeniden hayata tutunduğunu anlatan Kayık, "Merve hastanemize geldiğinde neredeyse tüm yaşam fonksiyonlarını kaybetmişti. Geçirdiği ağır trafik kazasında vücudunun birçok noktasında kırıklar mevcuttu. Çocuk hastanesinden araç dışı trafik kazası, koma, karaciğer travmatik yaralanmaları, beyin ödemi, akciğer kontüzyonu,üretral kanama ve sağ tibia kırığı ön tanılarıyla sevkedildi. Merve hastanemize geldiğinde derin koma halindeydi. Şuuru kapalıydı. Ağız içinde travmaya bağlı kanama ve spontan solunumu yoktu. Akciğerde solunum sesleri azalmıştı. Hemen Merve'ye müdahale ederek yoğun bakım ünitemize aldık. Hastamız yaklaşık 7-8 gün komada kaldı. Bu süre zarfında Beyin ve Sinir Cerrahımız Opr. Dr. Lokman Bayrak, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanımız Opr. Dr. Seydi Demir ve Çocuk Cerrahi Uzmanı Dr. Lütfü Dağdönderenhocamız hastamıza son derece başarılı müdahalelerde bulunarak hastamızı tekrar eski sağlığına kavuşturmamızda yardımcı oldu. Sekizinci günün ardından normal odaya alınan Merve Gül, 14'üncü günün sonunda ise sadece sağ bacağındaki kırık dışında bir rahatsızlığı kalmadan hastanemizde taburcu edildi. Merve'nin 14 gün gibi kısa bir sürede ayağa kalması bizlerle birlikte ailesini de çok sevindirdi" dedi. 


MMT AMERİKAN AİLESİNE TEŞEKKÜR 
Minik Merve'nin babası Metin Polat ise kızının tekrar hayata tutunmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek sevinç gözyaşlarına hâkim olamadı. Baba Polat, "Öncelikle Özel MMT Amerikan Hastanesi doktorlarından ve personellerinden Allah razı olsun. Kızım şu anda hayattaysa bunu doktorlarımıza borçluyuz. İlk olarak götürdüğümüz hastanede yaşamasının zor olduğunu söylediler. Ancak Özel MMT Amerikan Hastanesi doktorları ve personelleri ellerinden geleni yaparak kızımı sağlıklı bir şekilde bize teslim ettiler. Başta Bülent hocam olmak üzere hepsi alanında uzman doktorlarımız Merve Gül'ü hayata bağlamak için gece gündüz çalıştılar. Ben tekrar tekrar MMT Amerikan Hastanesi doktorlarına ve personeline çok teşekkür ederim" diye konuştu. 

ASAYİŞ
Kemal Batmaz ve eşinin yargılanmasına devam edildi
FETÖ'nün sivil sorumlusu olduğu iddia edilen ve 'terörizmi finanse etmek' suçundan yargılanan Kem...
ASAYİŞ
Polisin 'dur' ihtarına uymadılar ve...
Hatay'da polisten kaçan şahısların üzerinden ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu çıktı.
ASAYİŞ
Ambulans şoförü öldürüldü!
Balıkesir'de bir ambulans şoförü öldürüldü.
GÜNDEM
Sınır dışı edildi
Hollandalı gazeteci terör bağlantısı nedeniyle sınır dışı edildi
BURSA
Bursa'da eve baskın
Bursa'da bir eve yapılan baskında 15 bin liralık uyuşturucu ele geçirildi.
GÜNDEM
Albayrak'tan önemli açıklamalar
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Adım Adım Ekonomi Antalya" toplantısında açıklamalarda b...
Bilinçsizce lens kullanmayın
Kemik sağlığınız için maydanoz yiyin!

En Çok Okunan Haberler