Kahraman polis o anları anlattı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde intihar etmek için Dicle Nehri'ne atlayan kadını, akıntıya rağmen sudan çıkararak kurtaran polis memuru Nuh Toprak, o anları anlattı.

YAŞAM, 14 Mart 2019 Perşembe, 14:38
Kahraman polis o anları anlattı

Cizre ilçesinde intihar etmek için 12 Mart'ta Dicle Nehri'ne atlayan  kadını, akıntıya rağmen sudan çıkarmayı başaran Cizre Emniyet Müdürlüğünde  görevli polis memuru Nuh Toprak, o gün yaşananları aktardı.

Toprak, olay günü rutin devriye görevi için meslektaşları ile Bırca  Belek Parkı'nda yaya olarak devriye görevinde olduklarını anımsatarak nehir  kenarındaki yıkık surlardan bir kadının suya atladığını gördüğünü söyledi.

'BENİ DE SUYUN İÇİNE ÇEKMEYE ÇALIŞTI'

Arkadaşlarıyla olay yerine koştuklarını ve nehrin ortasında akıntıya  kapılan kadını gördüğünü belirten Toprak, belindeki silahı, cebindeki telefonu  ile üniformasını çıkarmadan akıntıya rağmen hemen suya atladığını dile getirdi.  Akıntıya rağmen çok zor da olsa kadını bileğinden yakaladığını ifade eden Toprak,  şöyle konuştu:

"Ancak kadın beni de suyun içine çekmeye çalıştı. Bir yandan kadını  kurtarmak diğer yandan da akıntı ile mücadele ettim ve zor da olsa kadını kıyıya  kadar getirmeyi başardım. Nehir kenarındaki arkadaşlarımın yardımı ile kadını  sudan çıkardık ve ilk müdahaleyi orada yaptıktan sonra sağlık ekiplerine haber  verdik."

Yaşanan olaydan sonra kadının yaşadığını öğrendiğinde çok mutlu  olduğunu dile getiren Toprak, "Boğulacağımı göze alarak nehre atlayıp kadını  kurtardım. Şimdi olsa yine atlarım. Kadını kurtardığım için çok mutluyum. Hiçbir  şey bir insanın canından daha önemli olamaz. Benim yerimde de kim olsa aynı şeyi  yapardı. Umarım bu ve buna benzer olaylar hiç bir zaman yaşanmaz." dedi.  Toprak, hastanede tedavisi süren A.E'ye de geçmiş olsun dileğinde  bulundu.

Dicle Mahallesi Bırca Belek Parkı yakınlarında devriye görevi yapan  Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ekibi, 12 Mart'ta bir kadının intihar etmek için  Dicle Nehri'ne atladığını fark etmişti. Ekipte yer alan polis memuru Nuh Toprak  da hemen kadının ardından suya atlamış, akıntıya rağmen yüzerek kadını  yakaladıktan sonra kıyıya çıkarmayı başarmıştı. 112 Acil Servis ekiplerince Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan  kadının 39 yaşındaki A.E. olduğu belirlenmişti.

ASAYİŞ
Eski Yargıtay Üyesine hapis cezası
FETÖ'nün Yargıtay yapılanmasından sorumlu Mustafa Kemal Tepedelen'e hapis cezası verildi.
BURSA
Antik Kent üzerine AVM inşa etmişlerdi! Davada flaş gelişme
Bursa'da bulunan Myrleia Antik Kenti üzerine kurulan AVM ile ilgili davada yeni bilirkişiler, yap...
ASAYİŞ
Evde yapılana aramada bulundu!
Mersin'de bir şahsın evinde yapılana aramada el yazması tarihi kitap ve 80 santimetre uzunluğunda...
TEKNOLOJİ
Merakla bekliyordu! Açıklama geldi
Google'ın Huawei'ye erişim kısıtlamasının ardından milyonlarca vatandaşın beklediği açıklama geld...
ASAYİŞ
O ilimizde fuhuş baskını!
Trabzon'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 10'dan fazla kadın hakkında işlem yapıldı.
ASAYİŞ
Aynı günde vurdu! Mahkemeden bakın ne istedi?
İzmir'de 69 sanığın "silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs ve kasten adam öldürme"gibi suçları işl...
Erkan Petekkaya ateş püskürdü
Deniz Akkaya'nın annesi hayatını kaybetti

En Çok Okunan Haberler