İngiltere'den Bursa'ya ticaret yolculuğu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret eden İngiltere Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve İngiltere Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin, İngiltere ile Türkiye ve Bursa arasında ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

BURSA, 13 Şubat 2018 Salı, 18:03
İngiltere'den Bursa'ya ticaret yolculuğu

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İngiltere Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, İngiltere Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin ve İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater ile Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında bir araya geldi. Göreve gelişinin ardından Bursa'ya ilk ziyaretini gerçekleştiren Büyükelçi Chilcott, Başkan Aktaş'tan Bursa hakkında bilgiler aldı. Chilcott, Bursa ile İngiltere arasındaki ticari ilişkilerle ilgilendiklerini belirterek, "İngiltere, Türkiye'nin 2. büyük ihracat ülkesi... Maksadımız ticaretimizi daha artırmaktır. Bursa, ticari ilişkilerde çok hayati bir rol oynuyor" dedi.


Türkiye ve Avrupa için Bursa'nın önemini bildiklerini söyleyen Ticaret Elçisi Janvrin de Türkiye'nin büyük fırsatlar sunduğunu vurgulayarak, Türkiye ve İngiltere arasındaki iş birliklerini güçlendirmeyi istediklerini anlattı.
Başkan Alinur Aktaş da konuklarına Bursa'nın değerleri ve potansiyeli hakkında detaylı bilgiler vererek, "Bursa, gelişen bir şehir. Uludağ gibi bir değeri var. Tarımı, turizmi, sanayi şehri gibi pek çok özelliğiyle Bursa'nın vizyonunda, artık uydu şehirler oluşturmayı hedefliyoruz. Bursa'da katma değeri yüksek yatırımlara ihtiyaç var" dedi.


Başkan Aktaş, ziyaretin sonunda Büyükelçi Dominick Chilcott ve Ticaret Elçisi Lord Janvrin'e Bursa'ya özgü el yapımı ipek tablo hediye etti.

ASAYİŞ
Tüfekle oyun ölüm getirdi
Kütahya'da meydana gelen olayda gençlerin silahla oyunu ölümle sonuçlandı.
DÜNYA
Irak'ta Ezidilere ait toplu mezar bulundu
Irak'ta 15 Ezidi'ye ait ceset kalıntıları olan toplu mezar bulundu.
DÜNYA
Trump, Putin'i suçladı Kremlin alttan aldı
ABD Başkanı Donald Trump, CBS televizyonunun '60 Dakika' programında yayınlanan röportajında sunu...
EKONOMİ
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsasında endeksler, haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı.
ASAYİŞ
Kahramanlarını 44 yıl sonra buldular
Kıbrıs Barış Harekatı sırasında, çatışmalar arasında kalan 4 aileyi kurtaran Türk subayını, kurta...
DÜNYA
Microsoft'un kurucusu hayatını kaybetti
Teknoloji devi Microsoft'un kurucularından Paul Allen, 65 yaşında hayatını kaybetti
İdamı bekliyor!
Muhammed Ali'den sonra Nurmagomedov!

En Çok Okunan Haberler