Hedefte o ülkeler var

İnoksan Genel Müdürü Esra Batkın, 2019'da ABD, Çin ve Afrika pazarlarının kendileri için önemli bir pazar olduğunu söyledi. 

BURSA, 24 Mayıs 2019 Cuma, 13:30
Hedefte o ülkeler var

Kurumsal yapısını güçlendirmeye yönelik 2018 yılında çalışmalarını tamamlayan İnoksan, 2 milyon avroluk makine yatırımıyla özellikle stratejik ürün gruplarında kapasite artışı gerçekleştirdi. Sene başında 2019 yılında global pazarlarda daha aktif olacaklarının sinyalini veren İnoksan Genel Müdürü Esra Batkın, "2019'un ilk çeyreği beklentilerimizin üzerinde, verimli ve güzel geçti. Önümüzdeki süreçte yurtdışındaki stratejik iş birlikteliklerine yoğunlaşacağız" diye konuştu. 


BÜYÜK ÖNEM TAŞIYORLAR

İnoksan'ın 2019 yılı için öncelikli hedefi, markalaşma ve ürün geliştirme süreçleri ile birlikte yaklaşık 8 yıldır dahil olduğu Turquality programı çerçevesinde ihracat oranını artırmak olduğunu belirten Esra Batkın, "Asya Pasifik ve CIS ülkelerinde oldukça güçlü durumdayız. 2019'daki en önemli hedefimiz; Avrupa'daki toptan satış fırsatlarını değerlendirmek. Bu konuda 2018 başından bu yana ciddi girişimlerimiz oldu. 2019 ilk çeyrek itibarı ile sonuçlarını almaya başladık. 2019 ortasında bu kanaldaki ivmemiz artacaktır. Bunun yanında 2019'da ABD, Çin ve Afrika pazarları bizim için birincil sırada önem taşıyor. ABD'de mevcut bir organizasyonumuz var ve güçlenerek büyüyor. Çin pazarında yaptığımız belge yatırımları ile 2019 ortalarında satışlarımızın hızlanmasını bekliyoruz. Afrika'da büyük işler almaya başladık. Operasyonel anlamda zorluklar taşıyan bir pazar olsa da büyük bir potansiyel var" diyerek ihracat hedeflerini özetledi. 


"BÜYÜK OTEL VE TESİSLERDE İNOKSAN İMZASI" 

Yılın ilk çeyreğini başarılı rakamlar ile kapatan mutfak lideri İnoksan'ın, bu başarısında ihracat hedeflerinin gerçekleşmesinin de payı olduğu belirten Batkın, "İhracat hedefimiz düşündüğümüz seviyede gerçekleştiği için 2019 yılı ikinci, üçüncü ve dördüncü çeyreğe bakışımız da oldukça pozitif. İlk çeyrekte ihracat sonuçlarına göre Ar-Ge ve teknolojiye yaptığımız yatırımların ne kadar doğru ve yerinde olduğunu görmekteyiz. Ülke turizmindeki olumlu gelişmelerden dolayı turizm yatırımcıları ile iş birliği yapma konusunda ciddi adımlar atıyoruz. Büyük otel ve tesislerin mutfaklarında İnoksan imzası görmeye devam edeceksiniz" şeklinde konuştu. 

BURSA
Bursa'da tarımsal anlamda bir ilk!
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl'de ahududu hasadına katıldı.
GÜNDEM
Çelik, Emine Bulut cinayetiyle ilgili konuştu
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Emine Bulut cinayetiyle ilgili açıklamada bulundu.
BURSA
Bursa'da otomobilin çarptığı yaya şokun etkisiyle bakın ne yaptı?
Bursa'nın İnegöl ilçesinde otomobilin çarptığı yaya şok yaşadı.
BURSA
İmzalanan protokolle yüzde 10 indirim
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, ABEL Koleji ile protokol imzaladı.
GÜNDEM
Gül'den açıklama: 'Hak ettiği ceza verilecek'
Emine Bulut cinayetiyle ilgili Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, açıklama yaptı.
BURSA
Bursa'da bu yollara dikkat!
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde trafik düzenlemesi yapıldı.
Uzmandan uyarı! Camın rengine dikkat
Güneş yanığı deyip geçmeyin!

En Çok Okunan Haberler