Hastane önündeki yaya geçidinde araba çarptı

Aksaray'dan kontrol için geldiği hastaneye ikinci kez acilden girdi. İki hastane önündeki yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen vatandaşa araba çarptı.

ASAYİŞ, 11 Şubat 2019 Pazartesi, 13:22
Hastane önündeki yaya geçidinde araba çarptı

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 yılının İçişleri Bakanlığınca 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edildiği açıkladı. Soylu, yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması ve vatandaşların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi amacıyla Ankara Kızılay Meydanı'nda düzenlenen "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" eylemine katıldı. Yayalara yönelik farkındalığın artmasına yönelik hükümetin konu üzerinde hassasiyetle durmasına rağmen bilinçsiz sürücüler kazalara neden olmaya devam ediyor. 
Bu kazalardan biri de Başkent Ankara'da meydana geldi. Yan yana bulunan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi ile Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki yaya geçidinde yolun karşı tarafına geçmek isteyen 38 yaşındaki Adem Kalkan'a araba çarptı. Kalkan, yaya geçidi olmasına rağmen aracın hızlı olduğunu söyledi. El bileği ve bacağından yaralanan ve karnında ağrı olduğunu ifade eden Kalkan, hastanelerin dibinde olmasına rağmen yaklaşık 20 dakika boyunca yerde yatarak ambulansın gelmesini bekledi. Telefonu parçalanan Kalkan, olay yerinde bulunan vatandaşlardan birinin telefonu ile ailesine haber verdi. Kalkan, Aksaray'dan kulağındaki bir rahatsızlık sebebiyle Ankara'ya kontrol için geldiğini belirtti. 
Kalkan, bir süre sonra gelen sağlık ekibinin kontrolü sonrası sedyeye konularak ambulansa bindirilmeden acil servise götürüldü. Bu sırada olay yerine gelen polis ekipleri de trafiği kontrol altına aldı. Görgü tanıklarından Alperen Kılıç, yayaların öncelik kuralının son günlerde revaçta olduğunu ancak kimsenin uymadığını dile getirerek, aracın hızlı geldiğini ve yüksek bir fren sesi çıktığını aktardı. 

GALERİ İÇİN TIKLAYIN...

BURSA
Çocuk istismarına Bursa'da isyan
Bursa Kadın Platformu Küçükçekmece'deki çocuk istismarına karşı toplanarak açıklama yaptı.
BURSA
Basketbol Şenliğinin şampiyonu oldu
Büyükşehir Okul Sporları Etkinlikleri (BOSE) kapsamında gerçekleştirilen Basketbol Şenliğinin şam...
BURSA
Bursa'da renkli görüntüler
Bursa Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu, İbn-i Sînâ Özel Eğitim...
BURSA
Bursa'da 500 kişi istihdam edilecek
Amerikan'ın forklift ve istif makineleri konusunda lider firması Yale, Bursa'da 500 kişinin istih...
BURSA
Bursa'da tepki toplayan paylaşım
Bursa'da bir sürücü kursu sahibi, küçük çocuğunu direksiyon başına geçirince tepki topladı.
GÜNDEM
Akdeniz'de deprem
Akdeniz'de 4.4 büyüklüğünde deprem meydana gitti.
Zayıflamak için acelesi olanlar onun peşinde
Reflüsü olan bebeğinizi rahatlatacak 6 öneri

En Çok Okunan Haberler