Gürsu'da 'Işık' hızında hizmet devam edecek

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık: "Samimilik ve iyi niyeti kendimize düstur edindik. Güven kazandık ve işlerimizi Allah'a şükür rayına oturtarak ilerletmeyi başardık."

BURSA, 22 Nisan 2019 Pazartesi, 09:15
Gürsu'da 'Işık' hızında  hizmet devam edecek

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Gürsu Belediye Başkanı seçilen Mustafa Işık'a Bursa Hayat Ailesihayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nazım Maral ve yönetim kadromuz katıldı.Ziyarette gazetemize samimi açıklamalarda bulunan Başkan Işık, önceki dönemde yaşadığı zorlukları 'çıraklık dönemim' diye anlatırken, seçim sürecinde yaşanılanları, geride bıraktığı dönemde yaptığı yatırımları ve yeni dönemde hayata geçireceği projelerinden bahsetti. Gürsu için gece gündüz demeden, halkın refahını ve mutluluğunu gözeterek çalışmalarına devam edeceğini belirten Işık, "Samimiyet, tevazu ve güler yüzle halkımız için hizmete devam edeceğiz" dedi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nazım Maral, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık'a yeni döneminde başarılar diledi.

500 OYLUK HATA...

Seçim süresince yaşadığı olumsuzluklara ve problemlere rağmen halkın tercihinin kendisinden yana olduğunu belirten Başkan Işık, "Sandıklarda görevli arkadaşlarımızın belirttiği oylarla, İlçe Seçim Kurulu'ndakioylar arasında 500 oy fark çıkıyor. Durum böyleyse seçim kurulu bir yerde yanlışlık yapıyor dedik. Gece itiraz ettiğimizde toplamlarda hata olduğunu söyledik. Çünkü bize gelen ıslak imzalı kağıtlarda sayı farklı. Birleştirme tutanakları hazırlanırken bir şeyler yanlış yapılmış kanaatine vardık. 30.675 oy almış olmamız gerekirken 30.169 oy çıkıyor. Ne olabilir diye biz araştırmasına başladık ve tek tek 170 sandıktan gelen birleştirme tutanaklarını inceledik ve hatalardan birini yakaladık ve hemen itirazda bulunduk. O gecenin sabahına ise 500'ün üzerinde oyumuz geri geldi. Bu durumun kasıtlı olabileceğinden şüphe ediyorum. Çünkü ıslak imzalı listelerde herhangi bir problem yok. Birleştirme yaparken sıralamada kaydırma yaptığı listeyi YSK'ya gönderiyor. Seçim kuruluda takdir edersiniz ki sabahtan akşama kadar binlerce sandık siteme girilmiş, herkesin kafası tabir yerindeyse kazan gibi olmuş. Haliyle o yoğunlukta tek tek inceleyerek bakan adam sayısı çok azdır. Sonra yanlışlığı düzelttirdik" dedi.

Başkan Işık, makam odasının baş köşesinde duran; minik bir öğrencinin anlamlı hediyesini bizlere tanıttı.

'2 AYLIK UĞRAŞINIZ

2 SAATTE YOK OLABİLİYOR'

Açıklamalarını sürdüren Başkan Işık, "Seçim süresinde ortalama 100 kişiyle sahadasın. Geziyorsunuz kapı kapı dolaşıyorsunuz ve kendiniz için oy istiyorsunuz. Sizi desteklemeyen ve kararsız olan birinden oy isterken o kişiyi ikna edebilme ihtimaliniz çok düşük. Günde ikna edeceğiniz kararsız kişi sayısı en iyi ihtimalle, çok iyi çalışırsan 10 kişi oluyor. Bu 10 kişiyi baz alırsanız iki aylık çalışmanız sonucunda 600 seçmen yapar. Yani sizin aylarınızı harcadığınız o kararsız 500 seçmen, senin çalıştığın 100 kişinin emeği 2 kişinin elindeki kalemle yok olabiliyor. Kendi çalışmalarımızı bir kenara bırakalım. Bize oy veren bu seçmenler bizleri desteklemiş. Niye ben bu vatandaşın oylarını çaldırayım? Gerek şahsıma, gerekse Reisimize gönül vermiş bu insanları nasıl yüz üstü bırakayım? Ben bu işin peşine düşerim. Oldu bittiye getiremem. Destek var, sevgi var, güven var. Bunlar göz ardı edilecek yada umursanmayacak şeyler değil" diye konuştu.

İMKANLARIMIZI KULLANARAK

BÜYÜK TASARRUF SAĞLADIK

Gürsu Belediye Başkanı olduktan sonra yapılacak işler için açtıkları ihalelere hiç teklif gelmediğini belirten ve teklif gelmeme sebebininse geçmişte yapılan işlerden dolayı mağduriyet yaşayan firmaların yine aynı durumlarla karşılaşmaktan korktuklarını söyleyen Başkan Işık, belediyenin imkanlarını kullanarak bir çok projeyi hayata geçirdiklerini aktardı. Personel listelerindeki değişikliklerle işe başladığını belirtenBaşkan Mustafa Işık, "Biz başkanlığa ilk geldiğimizde kendimize şunu söyledik. Biz insanların güvenini kazanmalıyız. Bu ticarette de böyledir. Parayı kaybedersin ama güveni kaybedemezsin. Belediyenin 2015 yılı bütçesi 33 milyon liraydı. Biz 4 yılda 45 milyon tasarruf yaptık. Bunun haricinde ar-ge, inovasyon merkezimi kurduk ve bu merkezden sürekli proje hazırlıyoruz. Bu projelerin 18 tanesini Gürsu'da hayata geçirdik. 20'ye yakın projede beklemede. Bu bizim acemilik dönemimizdi. Samimilik ve iyi niyeti kendimize düstur edindik. Güven kazandık ve işlerimizi Allah'a şükür rayına oturtarak ilerletmeyi başardık. Küçük bir örnek vermek gerekirse, belediye başkanlığına ilk geldiğimde Gürsu'da park yapmak için ihale açtık. İhaleye hiçbir firma teklif bile vermedi. Eskiden alacaklarını alamamışlar borçlu kalmışız. Bu firmalar bizim ihalemize girmedi diye biz iş yapmadık mı? Tabi ki hayır. Belediyemizde çalışan işçilerimizin çalışma alanlarında yaptığımız düzenleme sayesinde Gürsu'daki parkları ihaleye çıkarmadan kendi işçilerimize yaptırarak tamamladık. Tabi bu süreçte adam kayırma diye tabir ettiğimiz durumların neler olduğunu da görmüş olduk. Bir işi yaparken bahane ürettikleri kadar iş üretseler kendileri huzur bulup rahatlayacaklar. Kazandığı paranın da bereketini görecek. Ben bu işi yapamam diyen olursa diyerek bir belge hazırlattım. İşime gelmiyor, ben bu işi yapmam diyen olursa bu belgeyi imzalasın çıkışını yapın diye de talimat verdim. Bu işleri yapacak binlerce adam var. Bende 25 yıldan bu yana ticaretle uğraşan biriyim. İşlerin nasıl yürüdüğünü, ne kadar zaman alacağını hesaplayabilecek tecrübeye sahibim. Bu şartlarda ilçemizde birçok işi kendi imkanlarımızla yaptık. Bu işler için ayrılan bütçe 3 buçuk milyon lira civarıyken, biz bir milyon gibi bir maliyetle bu işin üstesinden geldik" diye konuştu.

Başkan Işık, seçim kampanyası süresince yaşadığı dikkat çekici olayları belgelerini göstererek bizlere aktardı.

ADRENALİN PARK BÖLGEYE CAN VERDİ

Türkiye'nin en büyük adrenalin parkı olmaya aday olan Gürsu Adrenalin Park, turistik bölge olması sebebiyle bölge halkının da geçim kaynağı haline geldi. Bu projeden dolayı hem vatandaşların hem de şahsının ziyadesiyle mutlu olduğunu söyleyen Başkan Işık, "Gürsu'ya Türkiye'de olmayan bir adrenalin park kazandırdık. Kurduğumuz bölgenin hem turizm hem de kırsal kalkınmasına ciddi destek sağlayan bir proje oldu. Bölgeye yerli ve yabancı turist çekerek halkın kazanç sağlamasına destek olduk. Adrenalin Park'a gelenlerin sayısı arttıkça bölge insanı da aile bütçesine katkı sağlamak adına projeler geliştirdi. Köy ekmeği için fırın kuruldu. Köyde toplanan mahsulleri merkezde kurulan pazara getirip düşük miktarlara satıyorlarken, park açıldığından bu yana köylü kendi mahsulünü köy meydanında hakkı olan miktarlara aracı olmadan satıyor. Gelen müşterilerde bölge halkına ikramlarda bulunuyor ve hakkını teslim ediyor. Hal böyle olunca vatandaşın bizler için ettiği hayır duaları bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Işık: "Başkanlığa ilk geldiğimizde kendimize şunu söyledik;öncelikle insanların güvenini kazanmalıyız."

EKONOMİ
Çalışanlar dikkat! İstifa edene tazminat
İşveren işçiye verilen ücretin sözleşme şartlarına uygun hesap etmez ise fesih hakkı doğar ve işs...
BURSA
Bursa'nın simgesi 612 yaşında!
Bursa'da her yıl binlerce kişiyi gölgesinde misafir eden "İnkaya Çınarı", Osmanlı'nın tüm dönemle...
ASAYİŞ
3 araç birbirine girdi
Amasya'da meydana gelen zincirleme kazada 4 kişi yaralandı.
BURSA
Bursalılar organik ürünlere ucuza ulaşıyor
Keles'te köylülerin sattığı organik ürünler, tüketici tarafından ucuza satın alınıyor.
BURSA
Bursa'nın o belediyesine iki yeni müdür
Gemlik Belediyesi'ne tayin edilen iki yeni müdür görevlerine başladı.
EKONOMİ
Merkez Bankası'ndan yeni hamle
Merkez Bankası, internet sitesinde bir basın duyurusu yaptı.
Uzman uyardı! Bu ağrılarınız varsa...
Güneş yanığı deyip geçmeyin!

En Çok Okunan Haberler

3 belediyeye operasyon! Görevlerinden uzakla...

Diyarbakır, Mardin ve Van Belediye Başkanları görevl...

Bursa'da sabah tarlaya gittiğinde şok oldu! ...

Bursa'nın İznik ilçesinde bir kişi kopardığı incir i...

Hükümetten memura yeni zam teklifi

Hükümetten memur ve memur emeklisine yeni zam teklif...

Bursa'da korkunç kazada ağır yaralanmıştı! A...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde otomobilin takla atarak ş...

Bursa'da akılalmaz hırsızlık! İşyerini böyle...

Bursa'da hırsız 30 santimetre çapındaki camdan içeri...

KYK yurt başvuruları başladı

KYK yurt başvuruları 19 Ağustos 2019- 26 Ağustos 201...

Hedef Uzak Doğu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Ma...

'Bakan'dan açıklama! '4 yangınla mücadele ed...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Şu anda akt...

AK Partili vekiller trafik kazası geçirdi

AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekillerinin içinde old...

Terör soruşturmasına 23 gözaltı kararı

Adana'da PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında 23 kiş...

Meteoroloji'den bu bölgelere yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere g...

150 bin liralık borç batağına sürüklendi

Adana'da pitbullu dolandırıcı şebekesi işitme engell...

Korkunç kaza! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Nevşehir'de meydana gelen kazada çok sayıda ölü ve y...

Bursa'da kazada feci şekilde can verdi

Bursa'nın Gemlik ilçesinde meydana gelen kazada 1 ki...

Kadın tekel bayisini birbirine kattı

İstanbul Esenyurt'ta içki alamayan sarhoş kadın teke...