Gürsu'da 'Işık' hızında hizmet devam edecek

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık: "Samimilik ve iyi niyeti kendimize düstur edindik. Güven kazandık ve işlerimizi Allah'a şükür rayına oturtarak ilerletmeyi başardık."

BURSA, 22 Nisan 2019 Pazartesi, 09:15
Gürsu'da 'Işık' hızında  hizmet devam edecek

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Gürsu Belediye Başkanı seçilen Mustafa Işık'a Bursa Hayat Ailesihayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nazım Maral ve yönetim kadromuz katıldı.Ziyarette gazetemize samimi açıklamalarda bulunan Başkan Işık, önceki dönemde yaşadığı zorlukları 'çıraklık dönemim' diye anlatırken, seçim sürecinde yaşanılanları, geride bıraktığı dönemde yaptığı yatırımları ve yeni dönemde hayata geçireceği projelerinden bahsetti. Gürsu için gece gündüz demeden, halkın refahını ve mutluluğunu gözeterek çalışmalarına devam edeceğini belirten Işık, "Samimiyet, tevazu ve güler yüzle halkımız için hizmete devam edeceğiz" dedi.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nazım Maral, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık'a yeni döneminde başarılar diledi.

500 OYLUK HATA...

Seçim süresince yaşadığı olumsuzluklara ve problemlere rağmen halkın tercihinin kendisinden yana olduğunu belirten Başkan Işık, "Sandıklarda görevli arkadaşlarımızın belirttiği oylarla, İlçe Seçim Kurulu'ndakioylar arasında 500 oy fark çıkıyor. Durum böyleyse seçim kurulu bir yerde yanlışlık yapıyor dedik. Gece itiraz ettiğimizde toplamlarda hata olduğunu söyledik. Çünkü bize gelen ıslak imzalı kağıtlarda sayı farklı. Birleştirme tutanakları hazırlanırken bir şeyler yanlış yapılmış kanaatine vardık. 30.675 oy almış olmamız gerekirken 30.169 oy çıkıyor. Ne olabilir diye biz araştırmasına başladık ve tek tek 170 sandıktan gelen birleştirme tutanaklarını inceledik ve hatalardan birini yakaladık ve hemen itirazda bulunduk. O gecenin sabahına ise 500'ün üzerinde oyumuz geri geldi. Bu durumun kasıtlı olabileceğinden şüphe ediyorum. Çünkü ıslak imzalı listelerde herhangi bir problem yok. Birleştirme yaparken sıralamada kaydırma yaptığı listeyi YSK'ya gönderiyor. Seçim kuruluda takdir edersiniz ki sabahtan akşama kadar binlerce sandık siteme girilmiş, herkesin kafası tabir yerindeyse kazan gibi olmuş. Haliyle o yoğunlukta tek tek inceleyerek bakan adam sayısı çok azdır. Sonra yanlışlığı düzelttirdik" dedi.

Başkan Işık, makam odasının baş köşesinde duran; minik bir öğrencinin anlamlı hediyesini bizlere tanıttı.

'2 AYLIK UĞRAŞINIZ

2 SAATTE YOK OLABİLİYOR'

Açıklamalarını sürdüren Başkan Işık, "Seçim süresinde ortalama 100 kişiyle sahadasın. Geziyorsunuz kapı kapı dolaşıyorsunuz ve kendiniz için oy istiyorsunuz. Sizi desteklemeyen ve kararsız olan birinden oy isterken o kişiyi ikna edebilme ihtimaliniz çok düşük. Günde ikna edeceğiniz kararsız kişi sayısı en iyi ihtimalle, çok iyi çalışırsan 10 kişi oluyor. Bu 10 kişiyi baz alırsanız iki aylık çalışmanız sonucunda 600 seçmen yapar. Yani sizin aylarınızı harcadığınız o kararsız 500 seçmen, senin çalıştığın 100 kişinin emeği 2 kişinin elindeki kalemle yok olabiliyor. Kendi çalışmalarımızı bir kenara bırakalım. Bize oy veren bu seçmenler bizleri desteklemiş. Niye ben bu vatandaşın oylarını çaldırayım? Gerek şahsıma, gerekse Reisimize gönül vermiş bu insanları nasıl yüz üstü bırakayım? Ben bu işin peşine düşerim. Oldu bittiye getiremem. Destek var, sevgi var, güven var. Bunlar göz ardı edilecek yada umursanmayacak şeyler değil" diye konuştu.

İMKANLARIMIZI KULLANARAK

BÜYÜK TASARRUF SAĞLADIK

Gürsu Belediye Başkanı olduktan sonra yapılacak işler için açtıkları ihalelere hiç teklif gelmediğini belirten ve teklif gelmeme sebebininse geçmişte yapılan işlerden dolayı mağduriyet yaşayan firmaların yine aynı durumlarla karşılaşmaktan korktuklarını söyleyen Başkan Işık, belediyenin imkanlarını kullanarak bir çok projeyi hayata geçirdiklerini aktardı. Personel listelerindeki değişikliklerle işe başladığını belirtenBaşkan Mustafa Işık, "Biz başkanlığa ilk geldiğimizde kendimize şunu söyledik. Biz insanların güvenini kazanmalıyız. Bu ticarette de böyledir. Parayı kaybedersin ama güveni kaybedemezsin. Belediyenin 2015 yılı bütçesi 33 milyon liraydı. Biz 4 yılda 45 milyon tasarruf yaptık. Bunun haricinde ar-ge, inovasyon merkezimi kurduk ve bu merkezden sürekli proje hazırlıyoruz. Bu projelerin 18 tanesini Gürsu'da hayata geçirdik. 20'ye yakın projede beklemede. Bu bizim acemilik dönemimizdi. Samimilik ve iyi niyeti kendimize düstur edindik. Güven kazandık ve işlerimizi Allah'a şükür rayına oturtarak ilerletmeyi başardık. Küçük bir örnek vermek gerekirse, belediye başkanlığına ilk geldiğimde Gürsu'da park yapmak için ihale açtık. İhaleye hiçbir firma teklif bile vermedi. Eskiden alacaklarını alamamışlar borçlu kalmışız. Bu firmalar bizim ihalemize girmedi diye biz iş yapmadık mı? Tabi ki hayır. Belediyemizde çalışan işçilerimizin çalışma alanlarında yaptığımız düzenleme sayesinde Gürsu'daki parkları ihaleye çıkarmadan kendi işçilerimize yaptırarak tamamladık. Tabi bu süreçte adam kayırma diye tabir ettiğimiz durumların neler olduğunu da görmüş olduk. Bir işi yaparken bahane ürettikleri kadar iş üretseler kendileri huzur bulup rahatlayacaklar. Kazandığı paranın da bereketini görecek. Ben bu işi yapamam diyen olursa diyerek bir belge hazırlattım. İşime gelmiyor, ben bu işi yapmam diyen olursa bu belgeyi imzalasın çıkışını yapın diye de talimat verdim. Bu işleri yapacak binlerce adam var. Bende 25 yıldan bu yana ticaretle uğraşan biriyim. İşlerin nasıl yürüdüğünü, ne kadar zaman alacağını hesaplayabilecek tecrübeye sahibim. Bu şartlarda ilçemizde birçok işi kendi imkanlarımızla yaptık. Bu işler için ayrılan bütçe 3 buçuk milyon lira civarıyken, biz bir milyon gibi bir maliyetle bu işin üstesinden geldik" diye konuştu.

Başkan Işık, seçim kampanyası süresince yaşadığı dikkat çekici olayları belgelerini göstererek bizlere aktardı.

ADRENALİN PARK BÖLGEYE CAN VERDİ

Türkiye'nin en büyük adrenalin parkı olmaya aday olan Gürsu Adrenalin Park, turistik bölge olması sebebiyle bölge halkının da geçim kaynağı haline geldi. Bu projeden dolayı hem vatandaşların hem de şahsının ziyadesiyle mutlu olduğunu söyleyen Başkan Işık, "Gürsu'ya Türkiye'de olmayan bir adrenalin park kazandırdık. Kurduğumuz bölgenin hem turizm hem de kırsal kalkınmasına ciddi destek sağlayan bir proje oldu. Bölgeye yerli ve yabancı turist çekerek halkın kazanç sağlamasına destek olduk. Adrenalin Park'a gelenlerin sayısı arttıkça bölge insanı da aile bütçesine katkı sağlamak adına projeler geliştirdi. Köy ekmeği için fırın kuruldu. Köyde toplanan mahsulleri merkezde kurulan pazara getirip düşük miktarlara satıyorlarken, park açıldığından bu yana köylü kendi mahsulünü köy meydanında hakkı olan miktarlara aracı olmadan satıyor. Gelen müşterilerde bölge halkına ikramlarda bulunuyor ve hakkını teslim ediyor. Hal böyle olunca vatandaşın bizler için ettiği hayır duaları bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Işık: "Başkanlığa ilk geldiğimizde kendimize şunu söyledik;öncelikle insanların güvenini kazanmalıyız."

ASAYİŞ
Vahşet! Kediyi yere vurarak öldürdü
İstanbul'da sahipli bir kediyi yere vurarak öldüren şahsa 2 yıl hapis cezası verildi.
ASAYİŞ
Böyle kurtarılmayı bekledi
Isparta'da yağış nedeniyle kayganlaşan yolda levhalara çarptıktan sonra yan yatan otomobilde sıkı...
ASAYİŞ
6 ay sonunda baskın yediler!
Mersin merkezli 12 ilde düzenlenen 'Ulusal Kimlik Operasyonu'nda 28 kişi gözaltına alındı.
DÜNYA
280 bin liraya 2 kavun!
Japonya'da iki kavun 280 bin liradan alıcı buldu.
DÜNYA
Cuma namazı sırasında patlama!
Pakistan'da Cuma namazı sırasında camide patlama meydana geldi.1 kişi hayatını kaybederken, 12'de...
BURSA
Geyikler satışa çıktı
Bursa'da 2 adet kızıl geyik av turizmi kapsamında vurulması için ihaleyle satışa çıkarıldı.
Erkan Petekkaya ateş püskürdü
Deniz Akkaya'nın annesi hayatını kaybetti

En Çok Okunan Haberler

Otomobil kiralayan üniversite öğrencileri, T...

Denizli'de üniversite öğrencileri kiralık otomobille...

Erdoğan müjdeyi vermişti! İşte detaylar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Ta...

TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek kanunlaştı

Turizmi Teşvik Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkı...

Yeni askerlik sistemi teklifi komisyonda kab...

Yeni askerlik sistemi teklifi Milli Savunma Komisyon...

39 ilçede asayiş uygulaması

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' asayiş uygulaması kapsa...

İsrail, kırmızı alarmda

İsrail'de aşırı sıcaklar nedeniyle meydana gelen yan...

Emine Erdoğan: 'Türkiye olarak biz...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 25 Mayıs...

Binlerce sayfalık gizli bilgiyi ele geç...

ABD'den Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'a, 17 y...

13 yaşındaki çocuk girdiği bahçede...

Kocaeli'de 13 yaşındaki çocuk, erik toplamak için gi...

Hükümet yetkilisinden açıklama! Oylama ertel...

İngiltere'de Hükümet yetkilisi Mark Spencer, bir anl...

Kanlar içinde yere yığıldı!

Ankara'da eğlence mekanı çıkışı çıkan tartışmada ark...

İşsizlik maaşları ne zaman ödenecek?

Her ayın 5'inde ödenen maaşlar Ramazan bayramı neden...

Belediye başkanına bıçaklı saldırı!

Konya'nın Doğanhisar İlçe Belediye Başkanı İhsan Özt...

Korku dolu anlar! Üst geçide çıkıp...

Ankara'da bir kişi üst geçide çıkarak intihar girişi...

Bursa'da alevler her yeri sardı!

Bursa'nın Harmancık ilçesinde ahşap ev elektrik kont...