'Enerjimizi medya sektöründe de ispatlayacağız' - Haberleri - Bursa Hayat Gazetesi

'Enerjimizi medya sektöründe de ispatlayacağız'

Yurttaş Holding, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2014 yılında yılın mucidi ödülüne layık görülen enerji sektöründe çığır açan Trimbox markasının ardından şimdide medya sektörüne adım attı. Tanıtım toplantısında konuşan, Holdingin CEO'su Evren Yurttaş, "İş dünyasındaki hızlı yükselişimizin dışında artık sinema ve dizi sektöründe varız" dedi.

EKONOMİ, 13 Şubat 2018 Salı, 17:29
'Enerjimizi medya sektöründe de ispatlayacağız'

Bilal KAYAALTI-Demet DİNÇ

Sektörde çığır açan, önce insan sloganıyla hareket eden Yurttaş Holding,  yıldırım düşmesi, trafo patlaması, elektrik voltaj dalgalanmaları ve özellikle konutlar ile işyerleri içinde oluşan voltaj darbelerinin elektrik tesisatında ve cihazlarda yol açtığı hasarları engellemek üzere  Trimbox'u geliştirmişti.  2014 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilk kez verilen 'Bursa'nın Mucidi' ödülü almıştı. Ayrıca, cihaz elektrik şebekelerinde sıkça yaşanmakta olan aşırı gerilimleri 10 nanosaniyelik bir süredeki tepki hızı ile engelleyerek, evlerde, iş yerlerinde, fabrikalarda kısacası elektriğin olduğu her yerde elektrik-elektronik cihazları korumakta ve buna bağlı yangın riskini engellediği kaydedildi. Gerilim sönümleyici olan Trimbox, Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliğiyle de kullanımı zorunlu durumda.

DİKKAT ÇEKEN YÜKSELİŞ

Enerji sektöründe başarılı çıkışına devam eden Holding, ününü sinema ve dizi dünyasına taşıyor. 20 reklam filmi, uzun metraj film ve dizi projeleriyle sektörün iddialı şirketlerinden olmayı hedefliyor. CEO Evren Yurttaş, yaptığı konuşmada, "Şimdiye kadar üretiminin haricinde hedeflerinin 7 milyon 600 bin adet daha satış hedefleyen şirketimiz, bir hisse bir milyon olacak. İş dünyasındaki hızlı yükselişimizin mutluluğu dışında artık sinema ve dizi sektöründe varız. Reklamfobia adında yeni bir şirket kurduk ve 23 Mart'ta 'Selahattin Dınlamaz' ismiyle yeni bir sinema filminin çekimlerine başlayacağız. Filmin adını da çok düşündük ve sonunda Selahattin Dınlamaz olmasına karar verdik" dedi.

GÜNDEM
Başkan Erdoğan, Macron ile Görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü.
GÜNDEM
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı baş...
EKONOMİ
Fındık fiyatı üreticiyi sevindiriyor
Giresun serbest piyasada fındık fiyatı 14 liraya yaklaşarak bugün 13 lira 25 kuruşa kadar satılma...
SPOR
Ekong, yeşil-beyazlı kulüble vedalaştı
Bursaspor'dan İtalyan ekibi Udinese'ye transfer olan defans oyuncusu Ekong, yeşil-beyazlı kulübe ...
DÜNYA
Rusya yapay zekalı savaş uçağını tanıttı
Rusya, yapay zeka teknolojisi ile donatılan Tu-22MZM PSC bombardıman uçağının tanıtımını yaptı.
GÜNDEM
Feribottaki 170 yolcu tahliye edildi
İçişleri Bakanlığı, Gökçeada Kuzu Limanı'nda dümen arızası nedeniyle karaya oturan feribottaki 17...
Kurban bayramında beslenmeye dikkat
Burun kanamalarını önemseyin

En Çok Okunan Haberler