Efkan Ala: 'Bütün düşmanlar el birliği yaptı'

Cumhur İttifakı'nın Ak Partili Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz, yeni dönemdeki projelerini toplantıyla kamu oyuna açıkladı. Toplantıda AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, 'Sizin güçlü desteğinizde zayıflama olursa işte o zaman 7 Haziran'daki gibi terör örgütlerinin organize olup saldırdıklarını görürüz. 7 Haziran'da destekte zayıflama oldu. Bütün düşmanlar el birliği yaptı. Türkiye'ye saldırdılar.' dedi.

BURSA, 14 Mart 2019 Perşembe, 15:11
Efkan Ala: 'Bütün düşmanlar el birliği yaptı'

Toplantıda konuşan Eski Bakanlardan Faruk Çelik, Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığını hatırlatarak, "Burada kan kin nefret savaş bin bir türlü zorluklar var. Bu sıkıntıları göz ardı etmememiz gerekiyor. Bir cehalet, eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Gelişmiş ülkelerin eğitim durumlarıyla coğrafyadakilerin eğitim durumuna bakınca cehaletin ne olduğunu göreceksiniz. Din bidatleri ortadan kaldırmak için gelmiş. Din bidatçilerin hegamonyasına sokulmaya çalışılıyor. Bu coğrafyada oluyor. Başka sıkıntılar da var. Komşumuz Almanya, Belçika, İngiltere değil. Suriye, İran, Irak, Yunanistan. Yani problemler deryasının içerisindeyiz. Sorunların ortasındayız. Garip olan da büyük coğrafyanın çeşitli ülkelerdeki bütün mensupları bizden bir şeyler bekliyor. Bizden çıkış yolu bekliyor. Buradaki dik duruşu, sağlıklı yürüyüşü bekliyor. Burada en ufak bir zikzak ve çürümenin neye mal olacağı 82 milyon için değil büyük coğrafya için önem arz ediyor. Burada duruşu sergilerken yıldırım belediye başkanının il başkanını eksiğini büyükşehir başkanın bakanın bilmem ne noksanını konuşma durumunda değiliz. Uzağı görenler tuzağı görürler. Uzağı göremeyenler tuzakları göremezler. Uzağı görmek durumundayız. Kritik bir süreç, kritik bir coğrafya. O halde üzerimize düşeni yapma bilinciyle oturup kalkmamız gerekiyor" dedi. 

AK Parti'nin ne yaptığını, ne yapabileceğinin herkesçe bilindiğini kaydeden Faruk Çelik şunları söyledi: "Bu millet herkesi biliyor. Bu kadar zorluklar içerisinden bu memlekette en ufak olumsuzluklara meydan vermeden çıkışı gerçekleştirecek siyasi hareketin 4,5 yılda neler yapacağının herkes farkında. Onun için kalan süre içerisinde her birimize düşen görev neyse, bunu yerine getirme gayreti içerisinde olalım. Bu hassasiyetle yolumuza devam edelim. 100 yıllık Cumhuriyet yeni bir sisteme evrildi. Bu çok önemli bir adım. Peki Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi oturdu mu? Henüz işin başındayız. 90 yıllık Cumhuriyetin oturup oturmadığı tartışılırken henüz bir yıllık yeni sistemin oturduğunu söylemek doğru bir şey değil. Böyle bir geçiş döneminde kimse trafik kazasından bir şey beklemesin. Kimse bir yanlış adım atarak Türkiye'nin istikbalini ciddi şekilde ilgilendiren sistemin oturmasıyla ilgili yanlış bir duruş içerisinde olmasın. Bu sistemin oturması lazım. Oturması, bütün sağduyulu cenahın bir araya gelmesini gerekli kılıyor. Cumhur İttifakı'nın geçmişte farklı siyasi farklı kulvarlarda yürüyen insanların bugün büyük kitle halinde geleceğe birlikte yürüme kararlılığının altında yeni sistemin sağlıklı oturması ve gelecek nesillerin istikbaliyle ilgili bir duruş olduğunu ifade ediyorum" 

Ak Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala da, Bursa'daki bazı hizmetlerin Ankara desteğiyle yapılacağını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunun sözünü verdiğini ifade ederek, "Doğalgaz konusunda yasal düzenleme gerekiyor. Ankara bunu yapmazsa nasıl getireceğiz. Kaliteli hızlı size layık hizmeti sunmak için Ankara'dan alınacak kararlar alınabilmeli, Bursa'dan alınacak kararlar uygulanmalı, Yıldırım'dan alınacak kararlar uygulanmalı. Bu problemlerin çözümü için üçünün çalışması işimizi kolaylaştıracaktır. Siz bize bugüne kadar destek oldunuz, biz 2002'den beri çok badireler atlattık. Türkiye'yi Irak'a Suriye'ye çevirmek istediler, hepsini perişan ettik. Bunları sizin bize verdiğiniz güçle yaptık. Türkiye'yi hedeflerine doğru hızlı şekilde götürmek istiyoruz. Sandıkta vereceğiniz güce ihtiyacımız var. Bizim petrol kuyularımız yok ama sizin sandıktan çıkan iradeniz var. Biz şimdi 2023,2071 hedeflerine götüreceğiz. 500 milyar dolar ihracattan bahsedebilirim. Hepsini özetleyen bir şey var. Dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına gireceğiz. Orada Almanya var. Biz Almanya gibi kalkınmış bir ülke olacağız. Fransa Amerika var. Biz Osmanlının torunları olarak Yıldırım'dan konuşuyoruz. Yıldırım gibi başladık, Yıldırım gibi devam edeceğiz. Dünyanın en kalkınmış müreffeh 10 ülkesi arasına gireceğiz. Bunun için bir şeye ihtiyacımız var. Sizin sandıktaki iradeniz. Cumhur ittifakına sadece Yıldırım'da belediyeyi kazanmak yakışır mı? Buradan öyle bir mesaj çıkmalı ki, burada öyle bir rekor kırmalıyız ki, sonuç elde etmeliyiz ki, sesi Edirne'den Kars'a kadar değil sadece Berlin'den Paris'e Londra'ya kadar duyulmalı" diye konuştu. 

Sadece kazandıran sonucun yetmeyeceğini, milletin güçlü desteğine ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Efkan Ala, "Biz Osmanlının torunları olarak Osmanlının torunlarına yakışır hedefleri ortaya koyduk. Miletimizin güçlü desteğine ihtiyacımız var ki, güçlü bir Türkiye'yi sizinle buluşturalım. Adresi de sandıktır. Siz sandıktan ne kadar güçlü bir destek verirseniz bizim elimiz o kadar güçlenir. Suriye'de ne kadar hızlı mesafe alınırsa, buradaki Suriyeli kardeşlerimiz de o kadar hızlı dönerler, 330 bin kardeşimiz döndü. Oradan hep terör saldırıları oluyordu. Hep roket atıyorlardı. Şimdi daha fazla sonuç almaya çalışıyoruz. Sizin güçlü desteğinizde zayıflama olursa işte o zaman 7 Haziran'daki gibi nasıl terör örgütlerinin organize olup saldırdıklarını hep birlikte gördük. 7 Haziran'da destekte zayıflama oldu. Bütün düşmanlar el birliği yaptı. Türkiye'ye saldırdılar. 1 Kasım'da millet her şeye "dur" dedi. Bize "yürü" dedi. Hepsi yüz üstü kaldılar. Yere serildiler. Başkalarının bir çok zenginlikle başaramadığını doğal kaynakla başaramadığını biz sandıkla başarıyoruz. Siz bu gücü bize verin, Rusya'ya karşı bizim elimize güçlü tutun, Amerika'ya karşı güçlü tutun. Doğalgazı bizden isteyin biz bunu getireceğiz" diye konuştu. 

Yıldırım'daki meseleleri bildiklerini anlatan Ala, "Yıldırım'da daha önce gezdiğimizde vatandaşlarımız elektrik ve sudan şikayet ediyorlardı. Gittik kanununu çıkardık, o meseleyi çözdük. Ne zaman sizin desteğinizi arkamızda güçlü bir şekilde hissettik. Problemlerin üstesinden geldik. Sizde destekte hafif zayıflama olursa biz de kendimizi zayıf hissettik. Bizim gücümüz sizsiniz. Neyi başardıysak sizin imzanız var. Eksikler bizimdir başarı sizindir. Ama ikaz edin eksiklerimizi gideriz. Yanlışlarımızı düzeltiriz. Yapmadıklarımızı yaparız. Ama Türkiye'nin yolunu açmalıyız. Yıldırım'dan çıkacak sonuç Bursa'yı etkileyecek sonuçtur. Bu davaya gönül verenler, kendini Osmanlı torunu olarak görenler, Yıldırım'da öyle bir sonuç almalıyız ki, bu sonuç bütün başka hevesleri olanların hevesini kursağında bırakmalıdır" şeklinde konuştu. 

BURSA
Bursa'daki yangında son durum ne?
İznik gölü yakınlarındaki sazlık alanda çıkan yangına müdahale devam ediyor.
BURSA
Müdahaleye giderken kaza yaptılar!
İznik'te sazlık alanda çıkan yangına müdahaleye giden itfaiye aracına kamyonet çarptı.Sürücüyü is...
ASAYİŞ
Tüm mahalle yanmaktan son anda kurtuldu!
Aydın'da eski bir binada çıkan yangın başka evlere de sıçradı.Korku dolu anların yaşandığı olayda...
ASAYİŞ
91 yıllık okul alev alev yandı!
Denizli'de 1928 yılında yapılan okul alevlere teslim oldu.
BURSA
Bursa'da o festival sona erdi!
Bursa'da "İznik Ekinoks Festivali" sona erdi.
GÜNDEM
Bakan Kurum'dan önemli açıklamalar
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Biz, pehlivanı mindere çıkışından biliriz. Bunların bele...
Sağlıklı kahvaltının püf noktaları...
İzdivaç programlarına damga vuran gelin adayları

En Çok Okunan Haberler

Bursa'daki 'ölüm yoluna' önlem!

Bursa'da 90'dan fazla kişinin yaralandığı 3 kişinin ...

Erdoğan'dan döviz resti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey finans sektörünün içinde ...

Bursa'da otomotiv devi şirkette çalışan işçi...

Bursa'da Oyak Reno fabrikasında yemeğin ardından rah...

Zeka geriliği bulunan 14 yaşındaki kızın can...

İstanbul Fatih'te 26 Ocak'ta sosyal paylaşım sitesi ...

Spor mağazasında sapık personel şoku

İstanbul'da bir spor mağazasında alışveriş yapan kad...

Taraftar sahaya bıçakla girince...

Manisa'da amatör maçta bıçakla sahaya giren taraftar...

PKK ile bağlantılı adaylar ifşa oldu!

Terör örgütü ile bağlantısı olan isimlerin 3 partide...

Hafif ticari araç otomobil ile çarpıştı

Elazığ'da düğün dönüşü yaşanan kazada 9 kişi yaralan...

Hepsi iptal edildi

İzmir'de etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyl...

Şırnak'ta askeri araç devrildi! Şehit ve çok...

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Şehit Ercüment Türkmen Kı...

Uzan Grubu'nun Adabank'ı satıldı

Uzan ailesinden Tasarruf Mevduatı Sigorta ...

Bursalı kuaförler şovları ile büyüledi

17-18 Mart tarihleri arasında düzenlenen Golden Hair...

Hamile, çocuk ayırt etmeksizin öldürdüler

Mali'de silahlı grubun köye saldırması sonucu 115 ki...

ABD'nin desteği devam edecek

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkesinin Lübnan o...

Erdoğan, Pakistan Milli Günü'nü kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Milli G...