"Bursa TB 2019 yılında işlem hacmi rekoru kırdı"

Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) 2020 yılı ilk Meclis Toplantısı Doğanbey Sivil Mimari Örneği Binalarında gerçekleştirildi.Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, "2019 yılında Bursa Ticaret Borsası'nın son 5 yılın en yüksek tescil işlem hacmine ulaştı. Şehir ve ülke ekonomisine üyelerimiz çok önemli katkılarda bulunuyor." dedi.

BURSA, 25 Ocak 2020 Cumartesi, 02:04
"Bursa TB 2019 yılında işlem hacmi rekoru kırdı"

Meclis Başkanı Mehmet Aydın yönetiminde gerçekleştirilen Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısına,Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Meclis Başkan Yardımcıları İsmail Aslım ve Gökhan Onur ile Meclis Üyeleri katılım sağladı.

Genel Sekreter Fehmi Yıldız'ın Bursa TB'nin aylık ve yıllık işlem hacmi istatistikleri ile proje ve çalışmaları hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdiği toplantıda, Bursa TB'nin 2020yılı hedeflerive iş planı da meclis üyelerinin onayına sunuldu.

2019 yılında tarihinin en büyük işlem hacmi rekoruna imza atan Bursa Ticaret Borsası'nda Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı,işlem hacmi rakamlarını değerlendirdi.

Başkan Özer Matlı Bursa Ticaret Borsası'nın,2019 yılında bir önceki yılın 12 aylık dönemine göre yüzde 21'lik artışla işlem hacminin 4 milyar 574 milyon 238 bin lirayaulaştığını ve bugüne kadar en yüksek işlem hacmini gerçekleştirerek rekor kırdığını açıkladı.

Ulaşılan tescil işlem hacmi rakamları Bursa'nın,Türkiye'deki en önemli gıda, tarım ve hayvancılık şehri olduğunun kanıtı olduğuna vurgu yapan Başkan Matlı, "2019 yılında Bursa Ticaret Borsası'nın son 5 yılın en yüksek tescil işlem hacmine ulaştı. Şehir ve ülke ekonomisine üyelerimiz çok önemli katkılarda bulunuyor. Üyelerimizin bu katkısı ile Borsamızda en çok işlem gören ürünler arasında 1 milyar 276 milyon 710 bin lira ile zeytin ilk sırada,551milyon 69 bin liralık işlem hacmi ile yaş sebze meyve ikinci, 352 milyon 78 binliralık işlem hacmiyle mısırüçüncü, 217 milyon 266 bin liralık işlem hacmiyle etdördüncü, 193 milyon 160 bin liralık işlem hacmiyle de canlı hayvan beşinci sırada yer aldı" dedi.

BAŞKAN ÖZER MATLI "BURSA TB'NİN YENİ HİZMET BİNASI İÇİN TEMEL ATILIYOR"

Değişen dünya düzeni, gelişen teknoloji ve iş yapış şekillerindeki yenilikler çerçevesinde, kurum ve kuruluşların da yeni nesil yöneticilik anlayışıyla kendilerini geliştirmesi gerektiğini vurgulayan Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı "Bursa Ticaret Borsası olarak bizler de çağın gerekliliklerine uyum sağlayarakhedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Üyelerimize daha iyi hizmet sunmak amacıyla Borsamızın tarihi geçmişine yakışır mahiyette Doğanbey Sivil Mimari Örneği BinalarınıBursa'mıza kazandırdık. Önümüzdeki günlerde yine Doğanbey Sivil Mimari Örneği binalarımızın yanında, yeni hizmet binamızın temelini atacağız. Her geçen gün artan tescil işlem hacmi ile büyüyen Bursa Ticaret Borsası'nın fiziki ortamını da genişleterek üyelerimizin hizmetine sunacağız. Yaptığımız tüm yatırımlar yarınlarımız için. İnanıyoruz ki üyelerimiz başta olmak üzere, hep birlikte daha çok çalışarak,daha katma değerli ürün ve hizmetler üreterek daha fazla şehrimize katkı sağlayacağız. Bunun sonucunda da ülke ekonomimiz büyüyecek ve hep birlikte kalkınacağız. Bursa Ticaret Borsası'nın büyümesinde katkı sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

BTB En Çok İşlem Gören İlk 5 Ürün Sırasıyla:

1.         Zeytin                                     1.276.710.735 TL

2.         Yaş sebze meyve                      551.069.171 TL

3.         Mısır                                         352.078.095 TL

4.         Et                                             217.266.024 TL

5.         Canlı Hayvan             193.160.684 TL

BURSA
Bursa'da 3 ayrı operasyon! Hepsi ele geçirildi
Bursa'da kaçak maske ve dezenfektan üretimine yönelik düzenlenen 3 ayrı operasyonda 5 şüpheli göz...
ASAYİŞ
Can alan kaza!
Denizli'de iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
BURSA
Milli Dayanışma Kampanyası'na 2 milyon destek
Diyanet-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Kemal Göleç, "Bizler de Memur-Sen Konfederasyonu başkanlığı...
SAĞLIK
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, merak edilenleri cevapladı!
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sokağa çıkma yasağı ile ilgili yaptığı...
BURSA
Bursa'daki dev fabrika üretime ara veriyor!
Bursa'da koronavirüs salgını nedeniyle TOFAŞ, 3 Nisan'dan itibaren üretime iki hafta ara vereceğ...
EKONOMİ
Ziraat Finans Grubu'ndan Milli Dayanışma Kampanyası'na rekor destek
Ziraat Finans Grubu, Milli Dayanışma Kampanyası'na her çalışanı adına net bir asgari ücret tutarı...
Bursa'da ceset şoku!
Dünya ayakta! Koronavirüs kabusunda son durum

En Çok Okunan Haberler