Bursa'da görme engelliler, pizza yaptı!

Bursa'da 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kapsamında, görme engelli vatandaşlar pizza yaptı. Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular,"Toplantımızın amacı, toplumda farkındalık oluşturmaktır. Engelli, engelsiz bir arada yaşam kültürünü oluşturmak için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz" dedi.

BURSA, 14 Ocak 2020 Salı, 16:18
Bursa'da görme engelliler, pizza yaptı!

Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şubesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bursa İl Müdürlüğü işbirliğinde 7-14 Ocak Görme Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Celal Sönmez Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görme engelli vatandaşlar pizza yaptı.

Aileleri ile birlikte ilk kez pizza yapma deneyimi yaşayan engelliler bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini dile getirdiler.


Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular, "Bugün burada 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası münasebetiyle toplandık. Toplantımızın amacı, toplumda farkındalık oluşturmaktır. Engelli, engelsiz bir arada yaşam kültürünü oluşturmak için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda da engellilere imkanlar verildiği takdirde de onların da engelsiz vatandaşlar gibi her şey yapabiliyor olduğunu göstermiş oluyoruz. Bugün coşkulu bir etkinliğe imza attık. Az önce pizza yarışmamız bitti ve kazanan dostluk oldu. Her biri ayrı ayrı başarı örneği gösterdiler" dedi.


2 buçuk yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeden Oktay Kılıç da ilk kez pizza yaptığını ve kendini çok mutlu hissettiğini dile getirdi. Bu tür etkinliklerin daha sık yapılması gerektiğini belirten Kılıç, yeni bir düzene alışmaya çalıştığının da altını çizdi.

ASAYİŞ
Deprem paniği ölüm getirdi!
Diyarbakır'de deprem sırasında kalp krizi geçiren yaşlı kadın, kaldırıldığı hastanede tüm müdahal...
BURSA
Bursa'dan Elazığ'a yardım!
Elazığ'da meydana gelen şiddetli depremin ardından, Bursa'dan AKUT ekipleri bölgeye sevk edildi.
TEKNOLOJİ
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan ücretsiz iletişim desteği
Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bölgede yaşayan vat...
YAŞAM
Aşırı soğuk ve don uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Twitter he...
GÜNDEM
THY'den Elazığ'a destek!
THY, Elazığ'da meydana gelen şiddetli deprem ile ilgili açıklama yaparak, "Elazığ'a 150 TL sabit&...
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk mesaj!
Elazığ'da meydana gelen şiddetli deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaparak, "Vatan...
Uçan pazarcı
Marmara Denizi'nde su samuru heyecanı

En Çok Okunan Haberler