BATISİAD'DA Başkan yeniden Ahmet Er

Batı Trakyalı Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği'nde (BATISİAD) 2. Olağan Genel Kurul, iş dünyası temsilcileri ve siyasilerin geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurulda mevcut başkan Ahmet Er, oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

BURSA, 14 Ocak 2020 Salı, 13:35
BATISİAD'DA Başkan yeniden Ahmet Er

BATISİAD'ın 2. Olağan Genel Kurulu, Mercure Hotel'de yapıldı. Genel kurula, geçmiş dönem bakanlarından Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Emin Latif, önceki dönem milletvekilleri İsmet Su, M. Emin Tutan ve Sedat Kızılcıklı ile DEİK Yunanistan İş Konseyi Başkanı ve aynı zamanda Trakya İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Levent Sadık Ahmet, BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve Cüneyt Şener'in yanı sıra iş dünyası temsilcileri, siyasiler ile çok sayıda davetli katıldı. Programın açılışında konuşan BATISİAD Başkanı Ahmet Er, "Batı Trakyalı işadamları arasında birlik ve beraberliği devam ettirip daha da kuvvetlendirmek amacıyla kurulan BATISİAD, ilk günkü azim ve kararlılığıyla çalışmalarına devam etmektedir." dedi. "Biz, Bursa ile Batı Trakya arasında köprü olma misyonu ile çalışırken, Ata topraklarındaki kardeşlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık" diyen Er, "Üyelerimizi her alanda bilgilendirme amacıyla eğitim seminerleri düzenleme, içte ve dışta gelişen ticari yenilikleri ve değişimleri üyelerimize anlatmak, aidiyetimiz olan Batı Trakya'ya yapılabilecek ekonomik ve ticari faaliyetleri hayata geçirmek için orada ilgili mercilerle iletişimimiz devam ettirmek ana hedefimiz olacak. Orada yaşayan soydaşlarımıza faydalı olmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Ahmet Er

ÇELİK: SORUMLULUĞUNUZ ARTIK ÇOK DAHA FAZLA

Bursa'nın her zaman göç alan bir şehir olduğuna işaret eden önceki dönem bakanlardan Faruk Çelik, BATISİAD üyelerini Bursa'ya sağladıkları katkı nedeniyle kutladı ve teşekkür etti. Benzer birçok genel kurula katıldığını hatırlatan Faruk Çelik, "Arkadaşlara şunu söylüyorum. Trabzon derneği kurabilirsiniz, Artvinliler derneği kurabilirsiniz, Erzurumlular derneği kurabilirsiniz, Edirneliler derneği gibi nicelerini kurabilirsiniz. Ama bunların hiçbirisini BATISİAD'la, Batum Derneği'yle, BAL-GÖÇ'le, Kosova ve Göçmenleri Derneği'yle mukayese edemezsiniz. Bu bulunduğumuz dernek başka bir şey, diğer hemşerileri bir araya getirmek için kurulan çatılar başka bir şey. Sizin sorumluluklarınız, 783 bin kilometrekareden ibaret değildir. Buradaki sorumluluğunuzun yanında ilave sorumluluklarınız var." diye konuştu.

Dr. Ali Emin Latif

BAŞKAN AKTAŞ'TAN, GÜÇ BİRLİĞİ VURGUSU

Genel kurula katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş değişime ve dönüşüme ayak uydurmanın önemine vurgu yaptı. BATISİAD'ın da bu noktada önemli bir kuruluş olduğunu belirten Başkan Aktaş, "Bursa'mız, ülkemize ve ekonomimize değer katmak adına aynı amacın ve çabanın içerisindesiniz. Bunu temin edenleri, tedarik edenleri ayakta alkışlamak lazım gelir. Allah azminizi ve gayretinizi artırsın" diye konuştu.

Faruk Çelik

"BATISİAD BURSA'NIN SINIRLARINI AŞTI"

BATISİAD'ın Bursa'nın en genç sanayici ve iş adamı derneği olduğunu belirten Başkan Mustafa Dündar, "Güzel şehrimiz Bursa, adeta bir ana kucağı gibi Balkanlar'dan, Kafkaslar'dan ve Anadolu'dan herkesi bağrına basmış. Bu kişiler, öncelikle Bursa'ya daha sonra Türkiye'ye nasıl daha fazla katkı sağlarım diye bir araya gelmiş. Bundan dolayı şehrimiz, en iyi üreten şehir olmuş. Bu anlamda bizler, faaliyetlerimizi yaparken iş adamlarını ziyaret etmeye öncelik gösteriyoruz. Yapılan üretimleri gördüğümüzde, Bursa'nın yüksek teknolojiyle iş yaptığını ve dünya pazarına girdiğine şahit oluyoruz. Bu durum bizler için adeta gurur verici. Dolayısıyla belediye olarak aynı oranda ve aynı tempoda iş üretme sorumluluğunu kendimizde hissediyoruz." dedi.

Batı Trakyalı Yönetici, Sanayici ve İş Adamları Derneği 2. Olağan Genel Kurulu'na Bursa Hayat Gazetesi İmtiyaz sahibi Nazım Maral'da katıldı.

BAŞKAN MUSTAFA DÜNDAR: SİZLER GÜÇLÜYSENİZ BİZLER DE GÜÇLÜYÜZ

Hayata geçirdikleri projelerle Bursa sınırlarını aştıklarının altını çizen Dündar, "Yerel yönetimlerimiz, merkezi hükümetle birlikte ülkemizde önemli işlere imza attı. Vizyon projelerimizden Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, bunun en güzel örneği. İnşallah, ustalık dönemimizde Osmangazi Meydanı, Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi (BAREM), Tarihi Hisar Bölgesi Yenileme Projemiz ile yatırımlarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Sizler güçlüyseniz, bizler de güçlüyüz. BATISİAD olarak neler üretebilir, insanımıza nasıl faydalı olabiliriz diye düşünmemiz gerekiyor. Çünkü derneğimiz, Batı Trakya ile Bursa arasında ekonomik ve kültürel ilişkilerin artırılması adına önemli adımlar atıyor. Allah birlik ve beraberliğimizi arttırsın. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

"BATISİAD ÇOK DEĞERLİ BİR TOPLULUK"

BATISİAD'ın hem kendisi hem de iş dünyası için önemli bir STK olduğunu ifade eden DEİK Yunanistan İş Konseyi ve TİAD Başkanı Levent Sadık Ahmet, "STK'lar özveri ister, özgüven ister, zaman ister. Bu topluluk çok değerli bir STK. Olmayanı yaptılar. Biz de Batı Trakya'ya çok zor şartlar altında biz de bunu arkadaşlarımızla yaptık. Bu güzel davet için hepinize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Genel kurulda ayrıca, BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Emin Latif ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan da birer selamlama konuşması yaptı.

"BATISİAD EKONOMİYE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ" SAHİPLERİNİ BULDU

Yapılan konuşmaların ardından, bu genel kuruldan başlayarak diğer tüm genel kurullarda da gerçekleştirilmek üzere; yerel yönetimlerde başarı göstermiş, Bursa ve ülke çapındaki yatırımlarla istihdam sağlamış, yurtiçi ve yurtdışında önemli projelere imza atmış isimlere "BATISİAD Ekonomiye Değer Katanlar Ödülü" verildi. Her 3 yılda bir verilecek ödüllerde bu yıl, Cavit Çağlar, Yeşim Tekstil, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Şahinler Mukavva, Sanpark Otomatik Parklanma Sistemleri, İbraş Kauçuk, TİAD, Al İpek, Has Asansör, Şem Lastik ödüle layık görüldü.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a Ekonomiye Değer Katanlar ödülü verildi. Başkan Dündar, ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'tan aldı.

OY BİRLİĞİ İLE YENİDEN AHMET ER

Ödül töreninin ardından Rahmi Yılmaz'ın divan başkanlığındaki genel kurula geçildi. Gündem maddelerinin tek tek görüşüldüğü, oylandığı ve onaylandığı genel kurulda, mevcut başkan Ahmet Er, oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Ahmet Er'in başkanlığındaki Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Ali Ömeroğlu, Cihat Yusufoğlu, İbrahim İsmailoğlu, Gürcan, Yılmaz, İkbal İbrahimoğlu, Salih Altuğ, Adnan Yakupoğlu, Şakir Emin, Bünyamin, Terzi, Rafet Emin Demir, Süleyman Güler, Ekrem Tuna"

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: "Kadir Güleryüz, Ömer Tatar, Rıdvan Hatipoğlu, Hasan Ertürk, Erdal Yusufoğlu, Ahmet Şentürk, Recep Er, Rıdvan Mehmet, Mehmet Paşaoğlu, Fikri Esen, Ali Emre, Ekrem Sadıkoğlu, Furkan İsmail"

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri: "Mustafa Salimoğlu, Rıdvan Güler, Mustafa Süleyman"

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri: "Öznur Güleryüz, Ahmet Manav, Muhittin İbram"

Onur Kurulu Üyeleri: "Cavit Çağlar,  Mustafa Dündar"

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri: "Ahmet Mehmet, Hüseyin Hacıoğlu, Zekeriya Kolat"

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri: "Özge Fındıcaklı, Cahit Yakupoğlu, Necdet Alioğlu"

Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri: "Rahmi Yılmaz, Mustafa Gürses, İrfan Derici, İsmail Kuş, Cüneyt Şener, Mümin Demir, Hayrettin Akpınar, Coşkun Şankaya, Ahmet Serdar, Rıdvan Güler, Ali Arifoğlu, Kaşif Aziz, Erdoğan Çavuş, Ahmet Hüseyinoğlu, Ramadan Mandacı"

Başkan Ahmet Er ve Yönetim Kurulu üyeleri

ASAYİŞ
İçişleri Bakanı Soylu açıklama yapıyor...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem ile ilgili açıklama yapıyor...
BURSA
Haluk Levent Bursa konserini iptal etti!
Elazığ'da meydana gelen şiddetli depremin ardından sanatçı Haluk Levent, Bursa'daki konserini ipt...
ASAYİŞ
Deprem paniği ölüm getirdi!
Diyarbakır'de deprem sırasında kalp krizi geçiren yaşlı kadın, kaldırıldığı hastanede tüm müdahal...
BURSA
Bursa'dan Elazığ'a yardım!
Elazığ'da meydana gelen şiddetli depremin ardından, Bursa'dan AKUT ekipleri bölgeye sevk edildi.
TEKNOLOJİ
Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'dan ücretsiz iletişim desteği
Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bölgede yaşayan vat...
YAŞAM
Aşırı soğuk ve don uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Twitter he...
Böyle hortum hiçbir şehirde görülmedi
Marmara Denizi'nde su samuru heyecanı

En Çok Okunan Haberler