Başkan Sertaslan: Yakında ilan edeceğiz

Gemlik protokolü, AFAD heyetiyle bir araya geldi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan,"Başlattığımız çalışmalarla ilçemizdeki toplanma alanlarımızı güncelledik. Yakında e-devlet sistemine düşecek ve bizler de sosyal medya ve basın aracılığıyla ilan edeceğiz."

BURSA, 13 Şubat 2020 Perşembe, 12:04
Başkan Sertaslan: Yakında ilan edeceğiz

Gemlik Belediyesi Encümen Toplantı salonunda yapılan toplantıya Gemlik Kaymakamı Yaşar Dönmez, Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, İl Garnizon Komutanı Tank Albay Banu Tan, Garnizon Komutanı Tank Albay Sacit Sabuncu, Belediye Başkan Yardımcıları Bayram Demir ve Zeynep Akış Serintürk, Belediye Meclis üyeleri ve AFAD Bursa İl Müdürü Burhaneddin Aydınlı ve heyeti ile Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Yuşan katıldı.


Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediyesinin sadece deprem değil her türlü doğal afetlerle ilgili istişareyi önemsediğini belirtti. Belediye ekiplerinin şu anda 24 hektarlık bir alanda envanter çalışmasına devam ettiğini de ifade eden Başkan Sertaslan, "Göreve geldiğimizde doğal afetlerde toplanma alanı olarak belirlenen bölgelerde çeşitli kurum veya şahıslar tarafından inşaat çalışması başlatıldığını gördük. Başlattığımız çalışmalarla ilçemizdeki toplanma alanlarımızı güncelledik. Yakında e-devlet sistemine düşecek ve bizler de sosyal medya ve basın aracılığıyla ilan edeceğiz." diye konuştu.


Afet durumlarında kurumların tek merkezden yönetimin daha hızlı sonuçlar getireceğini vurgulayan Başkan Sertaslan, "Afet durumlarında devletimizin en yetkili organı AFAD, Belediyenin görevi AFAD'la istişare içinde olup, çadır alanı, sahra hastanesi alanı gibi bölgelerin belirlenmesi biz de üzerimize düşen görevi yapıyoruz" dedi.


Ardından AFAD Bursa İl Müdürü Burhaneddin Aydınlı, AFAD'ın çalışmaları hakkında bilgi verirken, doğal afetler ve müdahale gerektiren olaylarda birimlerin nasıl çalıştığına dair protokole sunum yaptı.

DÜNYA
Plastik torbada cesedi bulundu
Meksika'da 11 Şubat'ta kaçırılan 7 yaşındaki kız çocuğunun cesedi plastik torbada bulundu.
EĞİTİM
AÖF öğrencilerinin beklediği gün geldi!
AÖF kayıt yenileme işlemleri bugünden itibaren 28 Şubat 2020'ye kadar yapılacak. İşte 2020 AÖF ka...
SAĞLIK
İşte kaygıların gizli nedenleri
Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç, kaygıların gizli nedenleri hakkında bilgi verdi.
SPOR
2020 yılında hangi takım şampiyon olacak?
Süper Lig'de 2019-2020 sezonunun şampiyonluk oranları güncellendi.
BURSA
Bursa'da Hocalı şehitleri anıldı
DATÜB ve Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Baskonsolosluğu tarafından Bursa'da 26 Şubat 1992 tarihi...
BURSA
Bursa'nın ilçesine soğuk hava deposunun temeli atıldı
İnegöl Belediyesi himayesinde kurulan İnegöl Üreten Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin D...
Ve resmen açıklandı... Koronavirüs bu pazardan yayılmış!
2020 KPSS tarihleri belli oldu

En Çok Okunan Haberler