Başkan Erdem:Hastane alanına ihtiyaç kalmadı

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda hastaneye ihtiyaç kalmadığını, alanın kent meydanı olarak inşa edilmesini istediklerini belirtti.

BURSA, 10 Eylül 2019 Salı, 13:52
Başkan Erdem:Hastane alanına ihtiyaç kalmadı


Nilüfer Belediyesi'nin 5 yıllık yol haritasını belirleyecek olan 2020-2024 Stratejik Planı, mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Yeni bir başarı hikayesini Nilüferliler ile birlikte yazacaklarını ifade eden Başkan Turgay Erdem, kamu alanlarının ihtiyaca göre kullanılmasının birçok sıkıntıyı gidereceğini belirtti.


Nilüfer Belediye Meclisi'nin Eylül ayı olağan toplantısının ikinci oturumu yapıldı. Nilüfer 'Barış Meclis'inde gerçekleşen toplantıda Nilüfer Belediyesi'nin 2020-2024 Stratejik Planı oylandı.


Nilüfer Belediyesi'nin 5 yıllık yol haritasını belirleyecek olan planın hazırlık sürecini değerlendiren Başkan Turgay Erdem; "Bizler stratejik plan çalışmasını her şeyden önce yurttaşların yönetim süreçlerine katılmasını sağlayacak bir yöntem olarak da çok önemsiyoruz. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2020-2024 stratejik plan çalışmalarımızı yaparken de 'birlikte yönetim' anlayışımız gereği tüm paydaşlarımızla ortak bir çalışma yürüttük. 'Benim Mahallem Benim Geleceğim' sloganıyla Mahalle Çalıştayları düzenleyerek, çocuk atölyeleri organize edip, anketler yaparak, tüm Nilüferlilerin sürece katılımını sağladık. Bu çalışmanın sonunda 2020-2024 Stratejik Planı, Kurumsal Gelişim, Kentsel ve Kırsal Gelişim, Toplumsal Gelişim, Ekolojik Denge ve Ekonomik Gelişim gibi 5 stratejik amaç başlığı altında topladık. Bu stratejik amaçlar doğrultusunda hizmet planlamasını yaparken de 'Yeni Nesil Nilüfer' kavramını hayata geçirecek projelere öncelik tanıdık" dedi.


"GELECEKTEN SORUMLUYUZ"

"Yeni nesil Nilüfer" kavramının, dünyaya bir çocuğun-bir gencin gözünden bakarak, geleceğin ihtiyaçlarını gözeterek bir kent yapılanması kurgulamayı ifade ettiğini kaydeden Başkan Turgay Erdem, "Bizler de, Stratejik Planın hazırlama sürecinde Nilüfer'de yaşayan tüm gençleri temsilen Nilüfer Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile ortak çalışmalar yürüttük. Böylece gençler de yerel karar alma mekanizmalarına dahil olarak görüşleri ile katkı sağladılar. Nihayetinde hepimiz gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmakla yükümlüyüz. Gelecekten sorumluyuz. Bizler de insanların yaşamaktan keyif alacağı, sürdürülebilir kalkınmanın hayata geçtiği ve insan hayatına her yönüyle yaşam kalitesi kazandıran bir kent yaratma çabasındayız. O nedenle önümüzdeki dönem Nilüfer için, yeni teknolojilerin kent yaşamına entegre edileceği bir dönem olacak. Ayrıca tarım alanında kırsal kalkınmaya ağırlık vererek atalık tohum, doğal gübre, temiz toprak gibi konularda farkındalık yaratacağız. Önümüzdeki dönemde ekolojik tarımı ve yerel tohum üretimini destekleyen çabalarımız sürerken, öte yandan kooperatifler aracılığıyla Nilüferliyi sağlıklı gıdayla buluşturacak girişimlerimiz de olacak" dedi.


Nilüfer'de tüm paydaşlarla ve Nilüferlilerle birlikte yeni bir başarı hikayesi yazacaklarını kaydeden Erdem, Nilüfer Belediyesi'nin 2020-2024 Stratejik Planı'nın oluşmasında katkı sağlayan tüm paydaşlara da teşekkür etti.


HASTANE ALANI İÇİN ÇAĞRI

Başkan Erdem'in konuşmasının ardından AK Parti ve CHP Grup sözcüleri de görüşlerini belirtti. AK Parti Grubu tarafından gündeme getirilen kültürel alan ve kent meydanı eksikliği üzerine açıklama yapan Başkan Turgay Erdem, "Kültür sanat alanında Türkiye'de örnek bir yerdeyiz ama mekansal sıkıntı yaşadığımız gerçek. Bu konularda çeşitli önerilerimiz oldu. Kamu alanlarında tahsisle ilgili başvuru yaptık ama olumlu sonuçlar alamadık. Okul ziyaretleri yaptık oralarda da spor sanat kültür mekanları talepleri geliyor. Bölgemizde hazine arazilerimiz var. Bu tür alanların kamu alanı olarak ihtiyaca göre öncelikli projelerde kullanılması önemli. Bu konuda herkes elini taşın altına koymalı. Biz kamu alanlarını doğru kullanabilirsek birçok ihtiyacı göreceğiz. Bölge hastaneleri yapılınca FSM Bulvarı'ndaki hastane alanına ihtiyaç kalmadı. Büyük bir kamu alanı ve Nilüfer'in en ortasında. Çeşitli hissedarları var. Vakıflar, Hazine ve Büyükşehir Belediyesi bir araya gelerek orada ortak nokta bulabilir. Sonra oraya ortak akılla en verimli ve ihtiyacı karşılayabilecek ortak bir proje yapılabilir. Ama ilk önce bir koordinasyon kurulu gerekiyor ve bunu yapabilecek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi'dir. Büyükşehir isterse sorunu çözebilir. Buradaki tüm meclis üyelerimize çağrıda bulunuyorum. Bu konuyla ilgili bir çalışma yapalım ve o alanın bir anayasasını koyalım. O alanda kent meydanı da oluşur, kültürel sportif alanlarda ortaya çıkar. Kamu alanlarını belediyeler olarak daha verimli kullanmalıyız. Biz kurum olarak amacı dışında kullanılmasına izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından oylamaya sunulan Nilüfer Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı oy birliğiyle kabul edildi. Meclis üyelerine aşure dağıtılan toplantıda Başkan Erdem ayrıca Muharrem ayını da kutlayarak bereket ve sağlık getirmesi dileklerinde bulundu. Turgay Erdem, yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla ders başı yapan öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

BURSA
Bursa'da kazada ağır yaralanmıştı! Hayatını kaybetti
Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen traktör kazası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
BURSA
Bursa'da gaziyi darp edenler hakim karşısında
Bursa'da dinlendiği kafede ayaklarını masaya uzattığı gerekçesi ile gaziyi darp edenler hakim kar...
GÜNDEM
MİT ve TSK'dan ortak operasyon!
MİT ve TSK'dan ortak operasyon düzenlendi. Operasyonda kritik isim etkisiz hale getirildi.
BURSA
Bursa'da bıçaklanan doktorla ilgili yeni gelişme
Bursa'da dişi uyuşmadığı gerekçesiyle 18 yaşındaki genç tarafından bıçaklanan diş hekime 30 gün i...
BURSA
Bursa'da bu 3 mahalleye doğalgaz müjdesi
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Yolören, Çeltikçi ve Karasıl mahallelerine doğalgaz müjde...
GÜNDEM
Marmaray, karşı çıkanlara cirosuyla cevap verdi
Asrın projesi Marmaray, yapım aşaması ve sonrasında hakkında olumsuz yorum yapanlara cirosuyla ce...
Havuz ve denizdeki tehlikeye dikkat
Erken tanı hayat kurtarıyor

En Çok Okunan Haberler

Bursalılar dikkat! Bu saatlerden itibaren...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağış uyarısı yaptı.

Bursa'da yıllar süren mağduriyet! Yetkililer...

Bursa'da dolandırıcıların ağına düşen vatandaşlar ye...

Bursa'ya yeni 'Emniyet Müdürü'

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de ...

Bursa'da o yolda denetim! Didik didik aradılar

Bursa'nın Mudanya ilçesinde jandarma tarafından dron...

Bursalılar dikkat! Sular kesilecek

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde su kesintisi yapılacak.

Şifa deposu! Tezgahlarda yerini aldı

Vücuda bir çok faydası olan hünnap pazarda satışa çı...

Operasyon başladı! Çok sayıda gözaltı kararı...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına...

Bursa'da eve baskın! Bakın nasıl yakalandılar?

Bursa'da jandarma ekipleri 2 kardeşi ektikleri kenev...

Bursa'da abisini bıçaklayarak öldürmüştü! Şo...

Bursa'nın Mudanya ilçesinde ağabeyini öldüren sanığa...

Bursa'da ucuz atlatılan kaza! Otomobil yan y...

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kontrolden çıkan otomobil...

Facebook böyle duyurdu! Mark, Washington'da

ABD Başkanı Donald Trump, Facebook'un Üst Yöneticisi...

Personel alımı yapacak! Başvurular bu tariht...

Adalet Bakanlığı'na sözleşmeli 29 mühendis alınacak.

Yavru güvercini kurtarma seferberliği

Bursa'nın İnegöl ilçesinde camda mahsur kalan yavru ...

Ünlü çift Londra'ya yerleşti! Pop yıldızı ha...

Gülşen ile eşi Ozan Çolakoğlu 2 hafta önce İngi...

Bakanlık duyurdu! Teröristlere ağır darbe

Pençe-3 Harekatı kapsamında Haftanin bölgesine hava ...