Aynı günde vurdu! Mahkemeden bakın ne istedi?

İzmir'de 69 sanığın "silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs ve kasten adam öldürme"gibi suçları işledikleri gerekçesiyle açılan davalarının yargılanmasına devam edildi.

ASAYİŞ, 20 Mayıs 2019 Pazartesi, 16:02
Aynı günde vurdu! Mahkemeden bakın ne istedi?

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, bazı tutuklu ve tutuksuz  sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanık Ali Ekber Kaçmaz, firari sanık Lider Camgöz, tutuklu  sanık Fatih Genç ile tutuksuz sanık Ş.B'nin kendisini büroda ziyaret ettiğini  belirterek, aynı gün doktor E.S. ve iş insanı E.A'nın vurulduğunu,  sanıkların bu  durumu duruşmada anlatacağını düşündüğünü ancak anlatmadığını söyledi.

İşlemediği bir suçtan cezaevinde bulunduğunu ileri süren Kaçmaz,  tutuksuz yargılanmak istediğini mahkeme heyetine iletti.

İddia makamı, 22 sanığın tahliye edilmesi ve diğer sanıkların ise  tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesi, ayrıca aralarında firari sanık  örgüt lideri Serkan Kurtuluş'un da bulunduğu 6 sanık hakkında çıkartılan yakalama  kararının infazının beklenmesi yönünde mütalaa verdi.

Söz alan tutuklu sanıklar ve avukatları tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, 23 sanığın tahliye edilmesine, diğer sanıkların  tutukluluk hallerinin devamına, 6 sanıkla ilgili yakalama kararının infazının  beklenmesine karar verdi.

Adli kontrol şartı hükümlerini yerine getirmeyen bir sanık hakkında da  yakalama kararı çıkartan heyet, duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameyle firari sanık  örgüt lideri Serkan Kurtuluş ile 31'i tutuklu 69 sanık hakkında dava açılmıştı.

Organize suç örgütüne üye oldukları gerekçesiyle yargılanan sanıklara  "suç işlemek amacıyla çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları, yönettikleri ve  bu örgüte üye oldukları, bu örgüt kapsamında maddi menfaat elde etme amacı  güderek tehdit, hakaret, silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs, kurşunlama ve  kasten adam öldürme" gibi suçlamalar yöneltilmişti.

Bazı devlet görevlilerinin bu suç örgütüyle bağlantıya geçerek, FETÖ  soruşturmalarını etkilediğine işaret edilen iddianamede, "Çeşitli üst düzey kamu  görevlileri ile siyasetçiler arasında FETÖ soruşturmalarında haklarında işlem  yapılan iş adamlarına yönelik menfaat temin saikiyle ve örgütlü hareket edildiği,  bir nevi kamuoyundaki tabirle 'FETÖ borsası' olduğu kuşkusu uyanmıştır."  ifadelerine yer verilmişti.

  

ASAYİŞ
O ilimizde facia! Ölü sayısı yükseliyor
Samsun'da meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 2'e yükseldi.
ASAYİŞ
Savcılıktan flaş açıklama! O vahşi görüntüler...
Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı eski eşi tarafından 10 yaşındaki küçük kızının gözleri önünde v...
ASAYİŞ
Bu habere dikkat! Erdoğan'dan 'Emine Bulut' çağrısı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Emine Bulut cinayeti ile ilgili olarak açıklama yaparak Cumhur...
GÜNDEM
Çelik, Emine Bulut cinayetiyle ilgili konuştu
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Emine Bulut cinayetiyle ilgili açıklamada bulundu.
BURSA
Aydın: Fikir ve projeler üretilecek
Yenişehir'de Kent Konseyi Genel Kurul toplantısı siyasi parti başkanları muhtarlar eşliğinde yapı...
ASAYİŞ
Cinayet zanlısı bakın nasıl yakalandı?
Gaziantep'te bir kişiyi av tüfeğiyle öldüren cinayet zanlısı, kadın kıyafetleri giyinmiş vaziyett...
Güneş yanığı deyip geçmeyin!
Uzman uyardı! Bu ağrılarınız varsa...

En Çok Okunan Haberler