Askerlerin yemin töreninde duygusal anlar yaşandı

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığında 369. kısa dönem askerlerin yemin töreninde duygusal anlar yaşandı.

GÜNDEM, 12 Ocak 2018 Cuma, 17:18
Askerlerin yemin töreninde duygusal anlar yaşandı

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde acemi eğitimlerini tamamlayan 369. kısa dönem askerleri ailelerinin katılımı ile yemin etti. Yemin töreninde duygusal anlar yaşandı. Tören sonunda askerlerin ailelerine kavuşmasında sevinç gözyaşları hakim oldu. Eşi, çocuğu, nişanlısı, annesi veya babasına ve yakınlarına sarılan erler sarılan duygulandı.


Kısa dönem askerlere Jandarma Yüzbaşı Gökhan Türköz tarafından and içirildi. Askerler silah ve bayrak üzerine yemin etti. Daha sonra jandarma er Tamer Şapçı 'Bayrak' isimli şiir okurken, jandarma er Sıtkı Akay, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Eğitim, atış ve spor dereceye giren erlere protokol üyeleri tarafından ödül verildi.


Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, "Yaklaşık 4 hafta önce törenlerle, dualarla, Peygamber ocağına uğurlanan askerlerimiz temel eğitimlerini başarıyla ettikleri kutsal yeminle vatan savunmasında görev almaya ve verilebilecek her türlü görevi yerine getirmeye hazır hale gelmişlerdir. Bütün dünya ve ülkemiz çok kritik bir dönemden geçmektedir. Vatanımız FETÖ, PKK, DAEŞ gibi hain terör örgütlerinin tehdidi altındadır. Komşularımız olan Suriye ve Irak da küresel bir savaş devam etmektedir. Böyle bir dönemde bu kutsal üniformayı giyerek jandarmaya vereceğiniz katkı önemlidir" dedi.


Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, "Ettiğiniz bu yemin ile bu üniformanın şerefini, haysiyetini, izzetini ve gururunu ömür boyu üzerinizde taşıyacaksınız. İçtiğiniz bu and vatan ve millet sevgisinin, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün, mutlak itaatin simgesi ve kahraman Türk ordusuna mensup olduğunuzun kabul belgesidir. Sizler ettiğiniz bu yeminle bu kutsal vatanın bileği bükülmez bekçileri olacaksınız. Vatanı olmayanın hiçbir şeyi olmadığını, hiçbir şeyinin olamayacağını günümüzde, etrafımızda ülkelerde yaşanan, cereyan eden olaylardan görüyor, anlıyor ve hissediyoruz" dedi.


Konuşmalar sonrasında yemin eden askerler resmi geçiş törenine katıldı. Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, kurum ve kuruluş müdürlerinin yanı sıra aileler yemin törenine katıldı.

ASAYİŞ
TIR'ın kapısını açınca şoke oldular!
Bolu'da, malzeme yüklemek için geldiği fabrikanın garajına park ettiği TIR'ın içinde uyuyan 57 ya...
GÜNDEM
Firari hain Enes Kanter'den alçak paylaşım
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e bağlılık yemini eden Enes Kanter, Amerika'daki bir havalimanından y...
ASAYİŞ
Devrilen kamyonetini kaldırıp, yoluna devam etti
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde devrilen kamyonetin sürücüsü, olay yerine gelen sağlık ekibinin müd...
DÜNYA
Ürdün'de trafik kazası: 7 ölü
Ürdün'de meydana gelen trafik kazasında Milletvekili Amamira ile ailesinden 6 kişi hayatını kaybe...
SPOR
İspanya Kral Kupası Barcelona'nın
İspanya Kral Kupası, finalde Sevilla'yı 5-0'lık skorla mağlup eden Barcelona'nın oldu.
ASAYİŞ
Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü
Konya'da arkadaşlarıyla konuşmak için buluşan bir kişi, tartıştığı 2'si kadın 3 kişiyi yanında ge...
Hangi parti, ne kadar Hazine yardımı alacak?
Renkli çevre festivali

En Çok Okunan Haberler